Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

„Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti kaimyninį žemyną

Sukurta 2018.05.24 / Atnaujinta 2018.05.24 21:24
   „Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti kaimyninį žemyną
   „Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti kaimyninį žemyną
   „Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti kaimyninį žemyną
   „Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti kaimyninį žemyną

   Gegužės 24 dieną tarptautinės Afrikos dienos išvakarėse Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atidarė  tradicinį festivalį „Afrikos dienos 2018“. 

   „Pažinti kaimyninį kontinentą svarbu, nes Europa ir Afrika yra glaudžiai susijusios: viena vertus, susiduriame su bendrais iššūkiais tokiais kaip tarptautinis terorizmas, organizuotas nusikalstamumas, nelegali migracija, su kuriais galime susidoroti tik veikdami išvien. Kita vertus, matome bendras galimybes – stiprinant verslo ryšius, ekonominį bendradarbiavimą su šiuo itin sparčiai augančiu kontinentu, galime siekti abipusiai naudingo darnaus vystymosi ir gerovės“, – sakė L. Linkevičius.

   Renginio metu Lietuvos ultra-maratonininkas Aidas Ardzijauskas dalinosi įspūdžiais  iš Lietuvos šimtmečiui paminėti skirto bėgimo „Dakaras-Vilnius“ Afrikos keliais. Ta proga bibliotekoje pristatyta Gedmino Kropio fotografijų paroda „Bėgimas Dakaras-Vilnius: Afrikos keliais į Lietuvos šimtmetį“, kurioje įamžintos akimirkos iš bėgimo per Afrikos šalis. Lietuvoje gyvenanti etiopė Eskedar Maštavičienė atliko tradicinę Etiopijos kavos ceremoniją. Režisieriaus Richard Pakleppa filmu „Paths to Freedom“ („Keliai į laisvę“) atidaryta Namibijos filmų programa.

   Užsienio reikalų ministerija tarptautinės Afrikos dienos proga, kuri pasaulyje minima gegužės 25 dieną, kasmet organizuoja renginių ciklą „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks daugiau nei dvi savaites - iki birželio 6 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su spalvinga Afrikos žemyno šalių kultūra ir tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva. Nuolat atnaujinamą visų renginių programą galite rasti adresu www.afrikosdienos.lt ir „Facebook“ paskyroje „Afrikos dienos“.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Birželio 5 dieną, 17 val., Nacionalinėje UNESCO komisijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje vyks diskusija, kurios metu tarptautiniai ekspertai kartu su Lietuvos akademikais bei nevyriausybinių organizacijų atstovais diskutuos apie gajausius stereotipus teikiant humanitarinę pagalbą Afrikos šalims bei jų poveikį tiek paramą teikiantiems aukotojams, tiek pagalbą gaunančioms bendruomenėms.

   Ministerijos naujienos »
   IMG_1156.JPG

   Gegužės 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: įnašas į Afrikos-ES partnerystę“, skirta aptarti Baltijos šalių galimybes įsitraukti į abipusiai naudingą bendradarbiavimą su Afrikos valstybėmis.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Rytoj, gegužės 28 dieną, Užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: indėlis į Afrikos-ES partnerystę“. Konferencijos tikslas – paskatinti Lietuvą ir kitas Baltijos šalis įsitraukti į abipusiai naudingą bendradarbiavimą su Afrikos žemyno valstybėmis.

   Daugiašaliai santykiai »
   logo baltas.jpg

   Minint Tarptautinę Afrikos dieną, gegužės 25-ąją, kaip ir kasmet Lietuvoje rengiamas festivalis „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks nuo gegužės 20 dienos iki birželio 19 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su Afrikos žemyno šalių muzika, tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

   Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Vasario 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Ukrainos, Sirijos, Venesuelos, Afrikos Kyšulio klausimai.

   Europos Sąjunga »