Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai

Sukurta 2020.06.29 / Atnaujinta 2020.06.29 09:30
   Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai
   Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai
   Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai

   Birželio 25 ir 26 dienomis Lietuvos ambasadoje Vašingtone (JAV) įteikti apdovanojimai už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę užsienyje, skatinant užsienyje gyvenančių lietuvių įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir kuriant gerovę Lietuvoje. Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliais apdovanoti Vašingtono lietuvių bendruomenės nariai Arvydas Barzdukas ir Leonardas Linas Orentas.

   Sveikindamas nusipelniusius Vašingtono lietuvių bendruomenės narius, Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pabrėžė, kad savo darbais ir pasišventimu A. Barzdukas ir L. Orentas visiems rodo pavyzdį, kaip reikia mylėti savo šeimą, Tėvynę, branginti lietuviškas tradicijas, sąžiningai ir nuoširdžiai tarnauti kilniems tikslams.

   A. Barzdukas aktyviai prisidėjo ir iki šiol prisideda prie JAV lietuvių bendruomenės veiklos. Jo iniciatyva 1989 metais Vašingtone buvo įsteigta JAV lietuvių bendruomenės Visuomeninių reikalų tarybos raštinė, kurios veikla buvo ypač naudinga pristatant Lietuvos laisvės siekius bendraujant su JAV politikais. Raštinės įsteigimas Vašingtone buvo pirmasis institucinis žingsnis, siekiant Lietuvos nepriklausomybės palaikymo tarp JAV politikų ir administracijos atstovų.

   A. Barzdukas yra įvairių lietuviškų organizacijų ir renginių finansinis rėmėjas, savo asmenine veikla ugdo Amerikos lietuvių jaunimo ir visos diasporos iš Lietuvos pilietiškumą, remia vaikų globos namus Lietuvoje.

   L. Orentas yra aktyvus ilgametis „Neringos“ stovyklos narys, idėjų generatorius bei vienas iš vadovų. L. Orentas buvo 15-osios Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių Šokių šventės Baltimorėje organizacinio komiteto pirmininkas – jo darbo, pastangų ir organizacinių gebėjimų dėka Šokių šventė buvo sėkmingai surengta ir sulaukė didžiulio populiarumo.

   L. Orentas nuo 1992 iki 1997 metų dirbo Lietuvos ambasadoje Vašingtone ir buvo atsakingas už JAV įmonių prekybinius ryšius ir investicijas į Lietuvą. Jis taip pat aktyviai dalyvauja Vašingtono lietuvių bendruomenės veikloje, yra šios bendruomenės Valdybos narys, buvęs pirmininkas.

   Siekiant įvertinti diasporos indėlį į lietuvybės puoselėjimą ir Lietuvos kūrimą, 2019 metais buvo įsteigtas Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimas – dviejų laipsnių garbės ženklas „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“. Pirmuosius aukščiausius apdovanojimus – garbės ženklo Aukso Vyčius – ministras Linas Linkevičius įteikė prezidentui Valdui Adamkui, Pasaulio lietuvių bendruomenei, Vilniaus arkivyskupui metropolitui Gintarui Grušui, Lietuvos garbės konsului JAV Stanley Balzekui jaunesniajam ir Lietuvos vyskupų konferencijos delegatui užsienio lietuvių sielovadai, prelatui Edmundui Putrimui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 23 dieną JAV Valstybės sekretorius Mike Pompeo pasveikino Lietuvą, Latviją ir Estiją Sumnerio Welleso deklaracijos 80-ečio proga.

   Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

   Šiandien švenčiame Sumner Welles deklaracijos 80-ąsias metines. Šis dokumentas padėjo pamatus JAV Lietuvos, Latvijos ir Estijos okupacijos bei aneksijos nepripažinimo politikai.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   50139766781_3f7e67c653_o.jpg

   Liepos 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su užsienio lietuvių jaunimu, šiuo metu atliekančiu stažuotes Lietuvoje pagal Kazickų šeimos ir Tautos fondų (JAV) remiamas programas. 

   Užsienio lietuviai »
   DSC_2060.jpg

   Liepos 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchristas bei kiti ministerijos ir ambasados pareigūnai į JAV išlydėjo Lietuvoje pagamintų kovai su COVID-19 pandemija skirtų apsaugos priemonių siuntą.

   Dvišaliai santykiai »

   Liepos 15 dieną iš Lietuvos į JAV išvyksta Lietuvoje pagamintos kovai su COVID-19 pandemija skirtos apsaugos priemonės.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_9659.jpg

   Birželio 25 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas susitiko su Maskvos lietuvių bendruomene. Ambasadorius susipažino su Maskvos lietuvių jaunimu, čia dirbančiais verslininkais ir menininkais, lietuviškos mokyklos, Lietuvių kalbos draugijos, Maskvos lietuvių katalikų atstovais. 

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »