Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius A. Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui

Sukurta 2020.10.28 / Atnaujinta 2020.10.28 15:24
  Ambasadorius A. Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui

  Spalio 28 dieną naujai paskirtas Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui Davitui Zalkalianiui.

  Po ceremonijos vykusio dvišalio susitikimo metu ambasadorius pabrėžė, kad Lietuva tvirtai ir nuosekliai remia Sakartvelo suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Ambasadorius pasidžiaugė puikiais Lietuvos-Sakartvelo dvišaliais santykiais ir pažymėjo, kad Lietuva pasirengusi tęsti aktyvų dvišalį politinį dialogą aukščiausiu lygiu bei toliau stiprinti bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros, švietimo, inovacijų, atsinaujinančios energetikos, istorinės atminties ir kitose srityse.

  A. Kalindros teigimu, Lietuva aktyviai remia Sakartvelo europinės ir euroatlantinės integracijos siekius, dėmesį skiria Europos Sąjungos ir Sakartvelo Asociacijos susitarimo, įskaitant jo išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės dalį, įgyvendinimui. Lietuva vertina Sakartvelo aktyvų dalyvavimą Europos Sąjungos Rytų partnerystės iniciatyvoje bei šalies indėlį toliau plėtoti šią iniciatyvą.

  Susitikimo dalyviai aptarė saugumo situaciją regione, įskaitant ir situaciją Kalnų Karabache, pažymėdami, kad tarptautinei ir regioninei taikai pasiekti yra būtinos tarptautinės bendruomenės konsoliduotos pastangos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 31 dieną Sakartvelo (Gruzijos) piliečiai rinko naująjį parlamentą, priimsiantį svarbiausius šalies sprendimus artimiausiems ketveriems metus. Sveikiname Sakartvelą, įgyvendinusį rinkimų sistemos reformą ir sklandžiai surengusį rinkimus sudėtingomis COVID-19 pandemijos sąlygomis. Rinkėjų aktyvumas (56 procentai) rodo, kad, nepaisant pandemijos, Sakartvelo žmonėms rūpi šalies ateitis.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  Sakartvelas.jpg

  Spalio 30 dieną Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei Salomei Zurabišvili.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG-6824.png

  Liepos 3 dieną Kadenciją Sakartvele baigiantis Lietuvos ambasadorius Giedrius Puodžiūnas atsisveikino su Sakartvelo prezidente Salome Zourabichvili. Prezidentė ambasadoriui padėkojo už aktyvią veiklą plėtojant dvišalius santykius ir nuolatinę Lietuvos pagalbą Sakartvelui siekiant europinės ir euroatlantinės integracijos.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Birželio 9 dieną įvyko užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pokalbis telefonu su Sakartvelo (Gruzijos) kolega Davidu Zalkalianiu. Ministrai aptarė pasirengimą birželį vyksiantiems renginiams – Europos Sąjungos (ES) ir Rytų Partnerystės šalių užsienio reikalų ministrų bei lyderių vaizdo konferencijoms, taip pat pasidalijo informacija apie kovą su COVID-19 pandemija, aptarė kitas aktualijas.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministrą Davidą Zalkalianį su Nepriklausomybės diena. Gegužės 26-ąją minimos Sakartvelo Demokratinės Respublikos paskelbimo 102-osios metinės.

  Dvišaliai santykiai »

  Prieš 76 metus, 1944 metų gegužės 18 dieną, sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į tolimus Uzbekistano, Kazachstano ir Rusijos Federacijos rajonus.

  Daugiašaliai santykiai »