Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius A. Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei

Sukurta 2020.10.30 / Atnaujinta 2020.10.30 13:40
  Ambasadorius A. Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei

  Spalio 30 dieną Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei Salomei Zurabišvili.

  Susitikimo metu pažymėta, kad Lietuva ir Sakartvelas palaiko stiprų politinį dialogą bei plėtoja praktinį bendradarbiavimą užsienio politikos ir saugumo, kultūros, švietimo, ekonomikos ir prekybos, inovacijų bei atsinaujinančios energetikos srityse. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuva toliau nuosekliai remia Sakartvelo teritorinį vientisumą ir suverenitetą.

  A. Kalindros teigimu, Lietuva vertina aktyvų Sakartvelo indėlį plėtojant Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės politiką ir yra pasirengusi dirbti kartu, siekiant nustatyti ilgalaikius tikslus, sustiprinsiančius šią iniciatyvą. Sakartvelo integracija į vieningą ES rinką išlieka ambicingu tikslu prieš Rytų partnerystės vadovų susitikimą, planuojamą 2021 metais.

  Ambasadorius taip pat išreiškė Lietuvos paramą Sakartvelo europinės ir euroatlantinės integracijos siekiams, pabrėždamas, kad Lietuva vertina Sakartvelo reikšmingą indėlį į NATO tarptautines operacijas ir misijas bei išlieka įsipareigojusi 2008 metų NATO viršūnių susitikimo Bukarešte priimtam sprendimui, kad Sakartvelas turėtų tapti Aljanso nariu.

  Ambasadoriaus teigimu, Lietuva siekia toliau gilinti aukšto lygio politinį dialogą tarp abiejų šalių, įskaitant valstybių ir vyriausybių vadovų lygmeniu.
   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija sunerimusi dėl pastaruoju metu susiklosčiusios politinės padėties Sakartvele. Parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nika Melia teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje.

   

  Kalbos, pareiškimai »
  2021-01-28_M.Adomėnas su GE.JPG

  Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Sakartvelo pirmuoju užsienio reikalų viceministru Vakhtangu Makharoblishviliu. Pokalbyje viceministrai aptarė Sakartvelo pastangas siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO, politinę padėtį Sakartvele ir Pietų Kaukazo regione, pandemijos valdymo situaciją ir kitas aktualijas.

  Dvišaliai santykiai »
  UN Palais.jpg

  Sausio 25 ir 26 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 37-os sesijos veikloje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Mianmarui, Ruandai ir Sakartvelui žmogaus teisių srityje.

  Spalio 31 dieną Sakartvelo (Gruzijos) piliečiai rinko naująjį parlamentą, priimsiantį svarbiausius šalies sprendimus artimiausiems ketveriems metus. Sveikiname Sakartvelą, įgyvendinusį rinkimų sistemos reformą ir sklandžiai surengusį rinkimus sudėtingomis COVID-19 pandemijos sąlygomis. Rinkėjų aktyvumas (56 procentai) rodo, kad, nepaisant pandemijos, Sakartvelo žmonėms rūpi šalies ateitis.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG-20201028-WA0000.jpg

  Spalio 28 dieną naujai paskirtas Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui Davitui Zalkalianiui.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG-6824.png

  Liepos 3 dieną Kadenciją Sakartvele baigiantis Lietuvos ambasadorius Giedrius Puodžiūnas atsisveikino su Sakartvelo prezidente Salome Zourabichvili. Prezidentė ambasadoriui padėkojo už aktyvią veiklą plėtojant dvišalius santykius ir nuolatinę Lietuvos pagalbą Sakartvelui siekiant europinės ir euroatlantinės integracijos.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »