Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje pasirengta Europos Vadovų Tarybai

Sukurta 2019.06.19 / Atnaujinta 2019.06.25 08:35

Birželio 18 dieną Liuksemburge vykusiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje pasirengta birželio 20–21 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. Posėdyje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius.

Rengiantis Europos Vadovų Tarybos susitikimui, pagrindinis dėmesys skirtas 2019–2024 metų ES strateginei darbotvarkei, 2021–2027 metų DFP, klimato kaitai, sektorinių sankcijų Rusijai pratęsimui, kovai su dezinformacija,  ES plėtros procesui.

 „Dėl Bendros žemės ūkio politikos Lietuvos siekis išlieka visiška tiesioginių išmokų konvergencija. Svarbu, kad lėšų skyrimas ES regionams būtų paremtas naujausia prieinama NUTS 2 regionų klasifikacija. Neigiamai vertiname Europos Horizonto programos susilpnintą tekstą dėl dalyvavimo ir kompetencijos plėtros visoje ES, reikalaujame stipresnės formuluotės ir konkretesnio įsipareigojimo sprendžiant dalyvavimo ir kompetencijos plėtros klausimus. Nors dokumente yra pozityvių pokyčių, tačiau į esminius Lietuvai klausimus nėra atsižvelgta“,  - teigė viceministras, komentuodamas atnaujintą 2021–2027 metų DFP derybinį paketą.

Į EVT išvadas įtrauktas Lietuvos kartu su bendramintėmis teiktas siūlymas, kad ES reaguotų į okupuotuose Donbaso rajonuose vykstančią pasportizaciją ir besitęsiantį Ukrainos jūreivių sulaikymą. Europos Komisijai ir Vyriausiajai įgaliotinei taip pat bus pavesta pateikti pasiūlymus dėl ilgalaikės Rytų Partnerystės politikos, kuriai šiemet sukanka 10 metų, ateities.

Aptariant kovą su dezinformaciją, A. Zananavičius atkreipė dėmesį į poreikį stiprinti ES atsparumą kovai su išorinėmis grėsmėmis, įskaitant ir hibridinėmis: „Kviečiame Europos išorės veiksmų tarnybą ir Europos Komisiją bendradarbiaujant su valstybėmis narėmis kasmet, nuo 2019 metų gruodžio mėnesio, pateikti pažangos ataskaitas su konkrečiais pasiūlymais dėl tolesnio ES atsako į dezinformaciją. Reikia aiškiai paminėti bendradarbiavimą su atitinkamais tarptautiniais veikėjais, pvz., NATO ir G7“.

Tarybos posėdyje ministrai patvirtino išvadas dėl ES plėtros ir stabilizacijos bei asociacijos proceso, aptarę per metus pasiektą pažangą Vakarų Balkanų šalyse. Tarybos sprendimas dėl derybų pradžios su Šiaurės Makedonija ir Albanija bus priimamas spalio mėnesį. ES valstybės narės taip pat paragino Europos Komisiją pateikti pasiūlymus dėl priemonių, kuriomis būtų reaguojama į Turkijos veiksmus Viduržiemio jūros rytinėje dalyje.

Siekiant užbaigti 2019 metų Europos semestrą, BRT ministrai patvirtino ir perdavė Europos Vadovų Tarybai 2019 metų birželio 5 dieną EK pateiktas rekomendacijas konkrečioms šalims dėl ekonominės, fiskalinės ir socialinės politikos koordinavimo.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Birželio 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus rengiamasi birželio 20–21 dienos Europos Vadovų Tarybos susitikimui, bus tęsiamos diskusijos dėl ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir aptariamas plėtros dokumentų rinkinys, kurį šių metų gegužės 29 dieną pateikė Europos Komisija.

Europos Sąjunga »
tomas_razmus (37 of 39)res.jpg

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 21 d. Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl Europos Sąjungos 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos išorinės ES dimensijos finansavimo.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
_MG_0774.jpg

Gegužės 14 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Albanijos užsienio reikalų ir Europos reikalų ministerijos viceministru Etjenu Xhafaju, atsakingu už ekonomikos ir ES klausimus.

Dvišaliai santykiai »
89454_02545c8fe0edf1dcc27d9cb13fcf5b8e.jpg

Balandžio 29 dieną Europos Komisijos atstovybėje Rygoje vyko kovai su dezinformacija skirtas seminaras, kurio dalyviai bandė rasti balansą tarp griežtesnio socialinių tinklų veiklos reguliavimo siekiant kovoti su melagingomis žiniomis bei neapykantos skatinimu ir laisvos žiniasklaidos bei žodžio laisvės užtikrinimo.

Atstovybių naujienos »
0410 Stratcom Summit Skusevičius1.jpg

Balandžio 10 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Prahoje dalyvavo aukšto lygio Strateginės komunikacijos ekspertų susitikime (Stratcom Summit), kuriame pristatė Lietuvos indėlį didinant Europos Sąjungos atsparumą hibridinėms grėsmėms ir dezinformacijai.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
20190409_103702_resized.jpg

Balandžio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur buvo tęsiamos diskusijos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

Europos Sąjunga »

Naujienlaiškio prenumerata