Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Briuselyje aptartas Europos ateities konferencijos organizavimas

Sukurta 2020.01.28 / Atnaujinta 2020.01.28 19:00
    Briuselyje aptartas Europos ateities konferencijos organizavimas

    Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje Briuselyje, kuriame pagrindinis dėmesys skirtas Europos ateities konferencijos iniciatyvai.

    Konferencija, truksianti dvejus metus, bus orientuota į ES valstybių narių, institucijų ir piliečių bendras diskusijas ir pastangas ieškoti būdų efektyvinti Europos Sąjungos veikimą. Posėdyje ministrai aptarė konferencijos apimtį, sudėtį, koncepciją, piliečių įtraukimą į konferenciją.

    „Sutinkame, kad būtina ieškoti būdų, kaip užtikrinti geresnį Europos Sąjungos veikimą, tad svarbu, kad konferencijos diskusijos būtų sutelktos į konkrečių ES politikų efektyvų įgyvendinimą. Tuo tarpu kalbant apie konferencijos organizavimą ir valdymą, itin svarbu užtikrinti visų ES institucijų ir valstybių narių bei jų nacionalinių parlamentų lygiavertį dalyvavimą, kartu į konferenciją kuo plačiau įtraukiant ir Europos piliečius“,- sakė A. Zananavičius.

    2020 metų pirmąjį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Kroatija posėdyje pristatė pirmininkavimo prioritetus. Pagrindinis dėmesys bus skirtas derybų užbaigimui dėl Europos Sąjungos 2021 – 2027 m. daugiametės finansinės programos, kovai su klimato kaita, deryboms dėl Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės ateities santykių, tolesniam bendrosios rinkos gilinimui ir ES plėtros klausimams.