Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Budapešte iškilmingai atidaryta paroda „Baltijos kelias“

Sukurta 2018.09.07 / Atnaujinta 2018.09.07 13:36
  Budapešte iškilmingai atidaryta paroda „Baltijos kelias“

  Lietuvos ir Latvijos ambasados bei Estijos kultūros institutas Vengrijoje, bendradarbiaudami su sostinės Szabó Ervin biblioteka, rugsėjo 6 dieną Budapešte atidarė fotografijų parodą „The Baltic Way – a Campaign in the Name of Freedom“, skirtą paminėti 1989 metais įvykusią pilietinę akciją, pasauliui pranešusią apie Baltijos tautų vienybę ir ryžtą siekti laisvės bei nepriklausomybės. Grafinį ir audio-vizualinį Latvijos archyvų koordinuoto projekto kūrinį papildė bibliotekos fonduose rasti periodikos leidiniai ir susijusios knygos.

  Bibliotekos direktorius Peter Fodor, sveikindamas gausiai susirinkusius lietuvių, latvių ir  estų bendruomenių atstovus, Vengrijos visuomenės bei spaudos, reziduojančio diplomatinio korpuso atstovus, priminė bibliotekos siekį dalyvauti pristatant įvairius klausimus, svarbius pasauliui ir įdomius Vengrijos žmonėms. Direktorius dėkojo Baltijos šalių ambasadoms už galimybę demonstruoti atitinkamą parodą.

  Sveikinimo kalbas taip pat sakė Latvijos ir Lietuvos ambasadoriai bei Estijos Garbės konsulas. Lietuvos ambasadorė Rasa Kairienė pabrėžė, kad šis trijų tautų susibūrimas ne tik laikytinas viena reikšmingiausių žmonių grandinių pasaulio istorijoje, bet ir viena jausmingiausių pilietinės valios išreiškimo akcijų: „Tesuranda Baltijos kelias savo kelią ir į jūsų širdis“, – linkėjo ambasadorė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  4_cr.jpg

  Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje rugsėjo 16 dieną Budapešto menų rūmuose pradėjo kultūros renginių ciklą „Bridging Europe 2018“, vyksiantį iki rugsėjo 26 dienos.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_9955.jpg

  Vasario 13 dieną Budapešto Ferenco Listo muzikos akademijoje iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.

  Atstovybių naujienos »
  Vengrija5.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vengrijos užsienio reikalų ministrą Péterį Szijjártó su Nacionaline diena ir palinkėjo kolegai bei visiems Vengrijos žmonėms sėkmės.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata