Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES sutartyje Lietuvai svarbios piliečių teisės ir partnerystė išorinio saugumo srityje

Sukurta 2018.11.19 / Atnaujinta 2018.11.19 15:26
  Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES sutartyje Lietuvai svarbios piliečių teisės ir partnerystė išorinio saugumo srityje

  Lapkričio 19 dieną Briuselyje vykusioje specialioje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje (BRT) aptarta dabartinė situacija derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES siekiant pasirengti neeilinei Europos Vadovų Tarybai (EVT). Valstybės narės aptarė svarbiausius ateities santykių su Jungtine Karalyste prioritetus.

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pabrėžė, kad Lietuvą tenkina derybininkų pasiektas rezultatas, ypač dėl piliečių teisių, Jungtinės Karalystės finansinių įsipareigojimų, pereinamojo laikotarpio.

  „Deklaracijoje svarbu fiksuoti ambicingus ES-JK partnerystės ateities santykius, o Lietuvai itin aktuali glaudi partnerystė su Jungtine Karalyste išorinio saugumo, užsienio ir gynybos srityse“, – sakė A. Zananavičius. Jis tai pat akcentavo, kad Lietuva norėtų matyti išskirtinį Jungtinės Karalystės kaip ES partnerės statusą Bendroje užsienio ir saugumo politikoje bei Bendroje saugumo ir gynybos politikoje. Taip pat svarbus glaudus bendradarbiavimas kovoje su kibernetinėmis,  hibridinėmis grėsmėmis ir dezinformacija.

  Pasibaigus pereinamajam išstojimo laikotarpiui Lietuva skatina užtikrinti socialinių sistemų koordinavimą, abipusį profesinių kvalifikacijų pripažinimą, piliečių mobilumą, bendradarbiavimą civilinėse bylose.

  Lietuva taip tikisi bendro susitarimo kelių, oro transporto ir aviacijos saugumo srityse, policijos ir teisminio bendradarbiavimo baudžiamosiose bei civilinėse bylose.

  Derybininkams pavyko išspręsti visus likusius Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES klausimus: sutarties valdyseną, geografinių nuorodų apsaugą, policijos bendradarbiavimą, fizinės sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos klausimą. Šių derybų rezultatui lapkričio 14 dieną pritarė JK Vyriausybė.

  Lapkričio 25 dieną dvidešimt septynių ES valstybių narių vadovai turėtų patvirtinti galutinį beveik pusantrų metų trukusių ES-JK derybų rezultatą – JK Išstojimo susitarimą ir Politinę deklaraciją dėl ES-JK ateities santykių. Iki lapkričio 25 dienos numatoma parengti Politinę deklaraciją dėl ES ir JK ateities santykių pagrindų.

  Kad teisiškai įsigaliotų, Išstojimo sutarčiai ir Politinei deklaracijai dėl ES-JK ateities santykių turės pritarti Europos Sąjungos Valstybės narės, Jungtinės Karalystės Parlamentas bei Europos Parlamentas.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  42291790265_3e8e876d72_o.jpg

  Vasario 18 dieną ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku „Brexit“ klausimais Michelu Barnieriu aptarė derybų eigą ir svarbiausius Lietuvos interesus. 

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 13 dieną vykusiame Vyriausybės pasitarime pritarta Užsienio reikalų ministerijos teiktam nacionalinių teisėkūros priemonių sąvadui. Jame – ministerijų siūlymai dėl įstatymų ir kiti teisės aktų, kurie bus keičiami Lietuvoje rengiantis galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

  Europos Sąjunga »
  brexit 1.jpg

  Vasario 13 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Vyriausybės pasitarime pristatė priemones, kurių Lietuvos diplomatinė tarnyba ėmėsi siekdama pasirengti artėjančiam galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

  Europos Sąjunga »
  A. Zananavičius.jpg

  Sausio 29 dieną viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Užsienio reikalų ministerijos surengtame konsultaciniame posėdyje dėl „Brexit“ poveikio Lietuvos verslui.

  Ministerijos naujienos »

  Sausio 24-25 dienomis Lietuvos užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus vadovaujama delegacija lankysis Londone, kur susitiks su aukštais Jungtinės Karalystės vyriausybės institucijų pareigūnais aptarti Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES, saugumo politikos, Rytų partnerystės ir kitų temų.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 15 dieną Vyriausybės Europos Sąjungos reikalų komisija (VESK) aptarė pasirengimą Jungtinės Karalystės išstojimui iš Europos Sąjungos. Ypatingas dėmesys buvo skirtas piliečių teisių apsaugos aspektams galimo Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES be susitarimo atveju.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata