Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Lietuva išlieka tvirta Šiaurės Makedonijos eurointegracijos rėmėja

Sukurta 2020.10.30 / Atnaujinta 2020.10.30 14:51

Spalio 30 dieną ministras Linas Linkevičiaus dalyvavo nuotoliniame susitikime su neseniai Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų ministro pareigas pradėjusiu eiti Bujaru Osmani. 

Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Šiaurės Makedonijos narystės Europos Sąjungoje (ES) siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, kitus aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus. 
 
„Lietuva išlieka tvirta Šiaurės Makedonijos eurointegracijos rėmėja, vertina jos pasiektą pažangą įgyvendinant ES reformas ir tikisi, kad dar šiais metais bus surengta pirmoji Tarpvyriausybinė konferencija su Šiaurės Makedonija dėl realių ES derybų pradėjimo“, - pabrėžė L. Linkevičius. 
 
Ministras taip pat akcentavo tolesnių teisinės valstybės srities reformų įgyvendinimo, ypač kovos su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu srityse, bei visapusiško prisijungimo prie ES užsienio politikos pozicijų svarbą.  
 
Ministrai pripažino aktyvesnio dvišalio bendradarbiavimo svarbą šiuo metu Lietuvai ir Šiaurės Makedonijai ypač aktualiais klausimais – strateginės komunikacijos, kibernetinio saugumo, dalijimosi eurointegracijos, ekonominės diplomatijos, dalyvavimo ES Dvynių projektuose patirtimi.  
Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_242922.JPG

Liepos 13 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė nuotoliniu būdu įteikė skiriamuosius raštus Šiaurės Makedonijos prezidentui Stevo Pendarovskiui.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
DSC_2270.JPG

Liepos 6 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė įteikė skiriamųjų raštų kopijas Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų viceministrui Andrejui Žernovskiui.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
Tymon Markowski nuotr..jpg

Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Estijos Europos reikalų viceministru Martu Volmeru lankėsi Skopjė (Šiaurės Makedonija) bei Tiranoje (Albanija).

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais lankysis Skopjėje (Šiaurės Makedonijoje) bei Tiranoje (Albanija).

Daugiašaliai santykiai »
foto3.jpg

Vasario 17 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Taryboje diskutuota apie ES veiksmus stabilizuojant situaciją Libijoje bei ES santykius su Afrika ir Indija. ES užsienio reikalų ministrai su Albanijos ministru pirmininku Edi Rama taip pat aptarė Albanijos ir Šiaurės Makedonijos derybų dėl narystės ES pradžios perspektyvas.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »