Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva išreiškė paramą žmogaus teisėmis pagrįstam atsakui į Covid-19 pandemiją

Sukurta 2020.04.09 / Atnaujinta 2020.04.09 14:42

Balandžio 9 dieną Ženevoje (Šveicarijoje) vykusioje neformalioje diskusijoje su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet Lietuva bendruose pasisakymuose su kitomis valstybėmis išreiškė paramą žmogaus teisėmis pagrįstam atsakui į Covid-19 pandemiją ir paragino valstybes apsaugoti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei užtikrinti netrikdomą prieigą prie informacijos.

Švedijos nuolatinės atstovės perskaitytame pareiškime Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lietuva, Norvegija, Suomija ir Švedija pažymėjo, kad visos valstybių atsakomosios priemonės turi atitikti tarptautinę teisę, įskaitant ir pagarbą žmogaus teisėms, bei turi būti laikinos. Šiaurės ir Baltijos valstybės palaiko JT generalinio sekretoriaus raginimą užtikrinti, kad lyčių lygybė, smurto prieš moteris prevencija ir kova su juo taptų svarbia nacionalinių atsako į  COVID-19 planų dalimi.

Austrijos nuolatinės atstovės pavaduotojo paskelbtame bendrame pasisakyme Žurnalistų saugumo draugų grupės narės, tarp jų Lietuva, išreiškė didelį susirūpinimą vis dažniau valstybių taikomomis priemonėmis, kurios neproporcingai riboja išraiškos laisvę ir trukdo žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, informuojančių apie Covid-19, darbą bei paragino valstybes palaikyti laisvą, saugią ir įgalinančią aplinką žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų veiklai. Laisva, nepriklausoma ir pliuralistinė žiniasklaida yra būtina siekiant užtikrinti visuomenės informavimą Covid-19 krizės metu.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
ID_SR.jpg

Liepos 13 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos 44-osios sesijos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Lietuvos Respublikos teisėjus ir prokurorus.

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »

Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

Atstovybių naujienos »
IMG_7339.JPEG

Birželio 18-19 dienomis Lietuva dalyvavo Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 43-osios sesijos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo.

Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_7961.jpg

Birželio 2 dieną viceministras Neris Germanas dalyvavo tarptautinėje Saudo Arabijos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje donorų Jemenui vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos Jemenui fondą.

Daugiašaliai santykiai »
aria ST.jpg

Gegužės 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Estijos organizuotame Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos neformaliame susitikime, skirtame kibernetiniam saugumui. Susitikime pagrindinis dėmesys skirtas  kibernetiniam stabilumui COVID-19 sąlygomis, konfliktų prevencijai ir valstybių pajėgumų stiprinimui kovai su kibernetinėmis grėsmėmis. Įžanginį žodį susitikime tarė Estijos Ministras Pirmininkas Jüri Ratas.

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »

Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos užtikrinant ir skatinant pagarbą žmogaus teisėms, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »