Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva stiprina ryšius su Šandongo provincija: siekiama atrasti abipusiai naudingas bendradarbiavimo sritis su Čingdao miestu

Sukurta 2017.02.20 / Atnaujinta 2017.02.20 15:38
  Lietuva stiprina ryšius su Šandongo provincija: siekiama atrasti abipusiai naudingas bendradarbiavimo sritis su Čingdao miestu

  Vasario 20 d. Čingdao mieste lankėsi Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė – siekiama sustiprinti bendradarbiavimą su šiuo Šandongo provincijos miestu. Ambasadorė susitiko su Čingdao miesto vicemeru Lijie Su, užsienio reikalų, komercijos, kultūros biurų vadovais.

  Pasak ambasadorės I. Marčiulionytės pagrindinės sritys bendradarbiavimui galėtų būti ekonominių ryšių stiprinimas, kultūra, sportas.

  Anot ambasadorės, Čingdao mieste yra išvystyta mašinų, elektronikos, tekstilės pramonė, todėl bendradarbiavimas verslo srityje taip pat turi didelį potencialą. Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė susitikimuose paragino Čingdao įmones šiais metais dalyvauti tarptautinėse elektronikos bei mados ir tekstilės parodose, kur jos galėtų atrasti partnerių Lietuvoje. 

  "Dėl Kinijos vyriausybės įvykdytų reformų ir atsivėrimo užsienio rinkoms Čingdao įmonės ieško galimybių plėsti savo veiklą užsienio šalyse. Daugiausia projektų Rytų Europoje vietos įmonės yra inicijavusios Čekijoje, Vengrijoje ir Lenkijoje. Tačiau jos ieško kitų vietų, tai gali būti ir Lietuva“, – sakė Čingdao komercijos biuro generalinis direktorius Weigang Ma.

  "Lietuva kinams dabar gali pasiūlyti tai, ko jiems reikia. Tačiau Kinijos įmonėms reikia daugiau informacijos apie Lietuvos konkurencinius pranašumus, tik tai gali suaktyvinti šalies prekybos ir investicijų srautus“, – teigė ambasadorė Ina Marčiulionytė.

  Ieškodama sąlyčio taškų ekonominiam bendradarbiavimui vizito metu ambasadorė taip pat lankėsi Čingdao tarptautinės prekybos plėtros taryboje.

  „Tai pirmas kartas, kuomet Čingdao tarptautinės prekybos plėtros taryboje lankosi Lietuvos atstovas.  Tikimės Lietuvos įmonių aktyvesnio dalyvavimo specializuotose parodose mūsų mieste. Lauktume Lietuvos atstovų ES ir Kinijos inovacijų parodoje lapkričio mėnesį. Esame pasirengę padėti surengti Čingdao verslo delegacijų vizitus į Lietuvą ", – susitikime su ambasadore sakė tarybos pirmininkas - generalinis direktorius Wenqing Feng.

  Susitikimuose taip pat buvo aptartos galimybės bendradarbiauti kultūros ir sporto srityse.

  Čingdao miestas yra vienas ekonomiškai stipriausių Šandongo provincijoje. Pastaraisiais metais Lietuva ir Šandongo provincija bendradarbiauja itin glaudžiai – Lietuvoje jau lankėsi dvi Šandongo verslo delegacijos, praėjusias metais Šandongo sostinėje Džinane buvo organizuotas verslo seminaras Šandongo verslo bendruomenei. 2016 m. Šandonge lankėsi Lietuvos ministras pirmininkas. Čingdao yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su Klaipėda. 2016 m. prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Čingdao siekė 30 mln. USD, eksportas į Lietuvą sudarė 29 mln. USD, importas iš Lietuvos - 1 mln. USD. 

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  tomas_razmus-2393.JPG

  2018 metų sausio 4 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su savo kadenciją Lietuvoje baigiančiu Kinijos ambasadoriumi Wei Ruixing. Ministras padėkojo ambasadoriui už jo darbą Lietuvoje plėtojant ir stiprinant abiejų šalių santykius.

  Dvišaliai santykiai »
  20171031_komisijosposedis.jpg

  Spalio 31 dieną Kinijoje, Pekine įvyko 13-asis tarpvyriausybinės Lietuvos ir Kinijos prekybinio- ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis.

  _DSC5436.JPG

  Vilniuje 2017 metų spalio 10 dieną surengtos dvišalės Lietuvos ir Kinijos politinės konsultacijos, kurių metu buvo pasikeista nuomonėmis aktualiais dvišaliais politiniais, ekonominiais klausimais. Taip pat aptartas šalių bendradarbiavimas 16+1 formate, aktualūs susitarimai, padėtis Šiaurės Korėjoje.

  Dvišaliai santykiai »
  LT KINIJA.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Kinijos užsienio reikalų ministrą Wang Yi ir visus Kinijos žmones su 68-osiomis Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo metinėmis.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  IMG_3017.JPG

  Rugsėjo 18 dieną Šanchajuje apsilankiusi Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė susitiko su Šanchajaus Mokslo ir technologijų komisijos pirmininko pavaduotoju, lankėsi vietos įmonėse,  susitiko su Šanchajaus lietuviais.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_1779.JPG

  Šanchajuje gegužės  30–31 dienomis lankėsi Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė. Susitikimuose su Šanchajaus vicemeru, Jiading rajono meru, asocijuotų verslo organizacijų vadovais aptarti Šanchajaus verslo delegacijos planai apsilankyti Lietuvoje šių metų rugsėjo mėnesį.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata