Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorė su Tailando institucijomis sutarė gilinti dvišalį bendradarbiavimą

Sukurta 2018.12.05 / Atnaujinta 2018.12.05 09:20
  Lietuvos ambasadorė su Tailando institucijomis sutarė gilinti dvišalį bendradarbiavimą

  Tailandui akredituota Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė gruodžio 3-4 dienomis susitiko su Tailando ministerijų, atsakingų už mokslą ir technologijas, skaitmeninę ekonomiką, medicinos mokslus, užsienio reikalus ir prekybą, vadovais. Susitikimuose abi pusės aptarė stiprėjančius santykius ir pažymėjo, kad  juose dar daug neišnaudoto potencialo.

  Susitikimuose buvo aptartos galimybės Tailando verslo atstovams  kitais metais apsilankyti Lietuvoje,  lietuviškus produktus pristatyti Tailando rinkai, parengti  supratimo memorandumą dėl dvišalio bendradarbiavimo gyvybės mokslų, biotechnologijų ar kitose srityse. Abi pusės pažymėjo, kad reikia ieškoti galimybių didinti universitetų ir mokslinių įstaigų bendradarbiavimą.

  Ambasadorė I. Marčiulionytė pasidžiaugė, kad šiemet sulaukėme pirmojo Tailando sveikatos ministerijos atstovo dr. Surakametho Mahasirimongkolo Baltijos gyvybės mokslų forume Lietuvoje. Ji taip pat  pažymėjo, kad Lietuvos įmonės sėkmingai pradeda plėtoti veiklą Tailande.

  Prie galimų bendradarbiavimo sričių buvo įvardytas bendradarbiavimas kibernetinio saugumo, elektroninių paslaugų, elektroninės prekybos srityse. Tailandą domina galimybė bendradarbiauti su Lietuva finansinių paslaugų srityje. Tailando atstovai pabrėžė, kad dėl geros strateginės geografinės padėties Tailandas galėtų tapti vartais Lietuvos verslui į kitas ASEAN valstybių rinkas.

  Susitikimo su Tailando užsienio reikalų ministerijos vadovais metu buvo aptarta ir galimybė pasirašyti daugiau dvišalių sutarčių oro paslaugų, readmisijos, vizų palengvinimo srityse.

  Baigdama vizitą Tailande ambasadorė I. Marčiulionytė susitiko su lietuviais, gyvenančiais Tailande.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_2201.jpg

  Birželio 11 dieną Vilniuje vyko trečiosios Lietuvos ir Tailando Karalystės politinės konsultacijos. Politinių konsultacijų metu aptarti dvišaliai santykiai, Europos Sąjungos ir Pietryčių Azijos tautų asociacijos (ASEAN) ryšiai, kibernetinis saugumas, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai bei regioninės aktualijos.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  _DSC1296.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija gavo Tailando Karalystės ambasados pranešimą, kad nuo 2019 metų balandžio 14 dienos Lietuvos piliečiai, atvykstantys į Tailandą turizmo tikslais, galės šalyje 30 dienų būti be vizos.

  Dvišaliai santykiai »
  tailandas.jpg

  Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė vasario 20-22 dienomis su darbo vizitu lankėsi Bankoke ir Čiang Majuje, Tailande. Ambasadorė susitiko su Tailando vidaus, užsienio reikalų, mokslo ir technolgijų, žemės ūkio ministerijų vadovais, Čiang Majaus provincijos gubernatoriumi, vicegubernatoriumi, turizmo tarybos vadovais, Čiang Majaus universiteto vicerektoriumi. Susitikimų metu sutarta stiprinti ryšius gyvybės mokslų, aukštojo mokslo mainų, turizmo srityse.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata