Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis paminėtas ir Kipre

Sukurta 2018.09.20 / Atnaujinta 2018.09.20 09:14
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis paminėtas ir Kipre
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis paminėtas ir Kipre

   Rugsėjo 19 dieną Kipro Respublikos sostinėje Nikosijoje surengtas iškilmingas diplomatinis priėmimas, skirtas pažymėti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį.

   Pasveikinti Lietuvos šia ypatinga proga susirinko daugiai nei 200 svečių, tarp jų Kipro Respublikos gynybos ministras Savvas Angelides, Energetikos, komercijos, pramonės ir turizmo ministras Giorgos Lakkotrypis, Ryšių ir transporto ministrė Vassiliki Anastassiadou, šalies parlamento nariai, kiti oficialių Kipro valdžios institucijų pareigūnai, taip pat buvęs Kipro Respublikos prezidentas (1988-1993) George Vasiliou, diplomatinės bendruomenės, verslo, spaudos ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai, gausus būrys vietos lietuvių.

   Į susirinkusius svečius kreipęsis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas supažindino juos su ilgaamže Lietuvos valstybingumo tradicija, Lietuvos sėkmės istorija, nesibaigiančia kova dėl laisvės ir pasidžiaugė stiprėjančiais Kipro-Lietuvos santykiais.

   R. Kačinskas taip pat atkreipė dėmesį, kad šis diplomatinis priėmimas yra kartu gera proga pažymėti neseniai sukakusį 25 metų diplomatinių santykių užmezgimo tarp Kipro Respublikos ir Lietuvos jubiliejų.

   „Nuo pat diplomatinių santykių užmezgimo 1992 metų gruodžio 3 dieną  Lietuvos ir Kipro ryšiai nuolat stiprėjo ir plėtėsi. Bendradarbiavimą tarp dviejų valstybių ypač sustiprino bendras narystės ES siekis, išsipildęs abiem valstybėms 2004 metais. Nuo to momento Lietuvos ir Kipro ryšiai tapo dar glaudesni, o dvišalė darbotvarkė – platesnė ir turtingesnė“, – teigė Lietuvos ambasadorius.

   Lietuvos ambasadorius padėkojo LR generaliniam garbės konsului Christis Christoforou ir žmonai Christina Christoforou už pastangas tiesiant tiltus tarp Kipro ir Lietuvos, ir taip pat už pagalbą surengiant iškilmingą, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtą diplomatinį priėmimą Nikosijoje.

   Kipro Respublikos vyriausybės vardu Lietuvą atkurtos valstybės šimtmečio proga pasveikino ir kalbą pasakė Gynybos ministras Savvas Angelides.

   Apsilankymo Nikosijoje metu ambasadorius R. Kačinskas dalyvavo susitikimuose Kipro Respublikos prezidentūroje ir užsienio reikalų ministerijoje, kurių metu buvo aptariama, kaip dvišaliams santykiams suteikti dar daugiau dinamikos ir turinio.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   4.jpg

   Artėjančių švenčių proga, Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje čia reziduojančius užsienio šalių diplomatus, kultūros, meno, mokslo atstovus ir visuomenės veikėjus pakvietė į Kalėdinį susitikimą, kurio metu, skambant šiuolaikinio Giedriaus Nako džiazo kvarteto atliekamai muzikai aptarti besibaigiantys metai bei pristatyti ateinančiųjų metų planai.

   Atstovybių naujienos »
   kacinskas.jpg

   Lapkričio 26 dieną Albanijos sostinėje Tiranoje Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga buvo surengtas diplomatinis priėmimas,  kuriame dalyvavo aukšti Albanijos pareigūnai, ES ir NATO valstybių ambasadoriai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai. 

   Dvišaliai santykiai »
   Latvija5.jpg

   Latvijos nepriklausomybės 100-ųjų metinių proga ministras Linas Linkevičius pasveikino Latvijos užsienio reikalų ministrą Edgarą Rinkevičių. Sveikinimo laiške rašoma, kad 1918 metų lapkričio 18 dieną paskelbta  ir nepriklausomybės kare apginta Latvijos Respublika per du pirmuosius savarankiškos raidos dešimtmečius tapo gerovės valstybe. Šiandien latvių tauta sėkmingai kuria modernią ir inovatyvią šalį.

   Dvišaliai santykiai »
   Latvija6.jpg

   Lapkričio 18 dieną 12.00 val. Vilniuje Lukiškių aikštėje bus iškilmingai iškeltos Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos vėliavos. Vėliavų pakėlimo ceremonija skirta Latvijos Respublikos paskelbimo 100-osioms metinėms pažymėti.

   Dvišaliai santykiai »
   LRG_ZGR07225.JPG

   Lapkričio 11 dieną Turkijos lietuvių delegacija kartu su Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvu pirmą kartą dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratone ir bėgo už Lietuvą bėgime „Vardan tos...“, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Rytoj, lapkričio 13 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks konferencija „Drauge modernios valstybės link: litvakai Lietuvos ir Izraelio valstybingumo istorijoje“, skirta Lietuvos 100-mečiui ir Izraelio 70-mečiui  pažymėti.

   Kultūros renginiai »

   Naujienlaiškio prenumerata