Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Neformalioje ES ministrų taryboje aptarta konferencija dėl Europos ateities bei COVID-19 koordinavimas

Sukurta 2020.12.01 / Atnaujinta 2020.12.01 17:10
   Neformalioje ES ministrų taryboje aptarta konferencija dėl Europos ateities bei COVID-19 koordinavimas
   Neformalioje ES ministrų taryboje aptarta konferencija dėl Europos ateities bei COVID-19 koordinavimas
   Neformalioje ES ministrų taryboje aptarta konferencija dėl Europos ateities bei COVID-19 koordinavimas
   Neformalioje ES ministrų taryboje aptarta konferencija dėl Europos ateities bei COVID-19 koordinavimas

   Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) neformalioje Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje ES reikalų ministrai aptarė konferencijos dėl Europos ateities organizavimą ir ES koordinuotus veiksmus, reaguojant į COVID-19 pandemiją.

   Tarybai pirmininkaujanti Vokietija pažymėjo, kad konferencija dėl Europos ateities, truksianti dvejus metus, bus orientuota į ES valstybių narių, institucijų ir piliečių bendras diskusijas ir pastangas ieškoti būdų efektyvinti ES veikimą. Šiuo metu intensyviai siekiama sutarimo tarp institucijų dėl konferencijos pirmininko ir mandato tam, kad konferencija prasidėtų dar šiais metais.

   Diskusijoje apie ES prioritetus dalyvavo ir Europos jaunimo parlamento atstovai iš daugumos ES šalių, įskaitant Lietuvą. Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, jog vieni svarbiausių konferencijos dėl Europos ateities klausimų turi būti ES atsigavimas po pandemijos, atsparumo stiprinimas, „Žaliasis kursas“ ir skaitmeninių gebėjimų skatinimas. Viceministras taip pat pasidžiaugė aktyviomis Lietuvos jaunimo organizacijomis, kurios organizuoja virtualias diskusijas, ruošia rezoliuciją apie savo Europos viziją.  

   ES atsako į COVID-19 pandemijos klausimu buvo tariamasi, kaip pagerinti ES bendrų pastangų koordinavimą, siekiant suvaldyti pandemiją ir sumažinti jos sukeltus socialinius ir ekonominius iššūkius. „Visų pirma, svarbu operatyviai reaguoti į Europos vadovų pavedimus – susitarti dėl bendro požiūrio į testavimo strategiją, koordinuoti sprendimus ir keistis gerąja patirtimi, rengiant nacionalines skiepijimo strategijas. Be to, būtina šią sveikatos krizę paversti galimybe – sukurti bendrus skaitmeninius sprendimus krizei įveikti. ES taip pat turi stiprinti reagavimą į pandemiją pasauliniu lygiu, užtikrinti, kad vakcina taptų prieinama visiems“, – savo pasisakyme teigė viceministras A. Zananavičius.

   Formali Bendrųjų reikalų taryba įvyks ateinantį antradienį, gruodžio 8 dieną. Joje vyks pasirengimas Europos Vadovų Tarybai, aptariamos ES-JK derybos, rengiama bendra ES institucijų deklaracija dėl teisėkūros prioritetų 2021 metais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_7341.jpg

   Gruodžio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje.  Jos metu ministrai diskutavo apie kovos su klimato kaita tikslus ir jų įgyvendinimo priemones, bendrus ES veiksmus pandemijos akivaizdoje, saugumo stiprinimą, ES Pietų kaimynystę, ES ir JAV santykius, situaciją Baltarusijoje bei derybas tarp ES ir Jungtinės Karalystės ateities santykių. Šios temos bus aptariamos gruodžio 10-11 dienomis vyksiančios Europos Vadovų Tarybos metu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 22 dieną viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje.

   Daugiašaliai santykiai »
   200921-BMWi-EU-Ratspraesidentschaft-Meeting-Trade-Ministers-Familienfoto-Collage.jpg

   Rugsėjo 20-21 dienomis užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformaliame užsienio reikalų ministrų susitikime prekybos klausimais. Ministrai diskutavo, kaip prekybos politika galėtų prisidėti prie ekonomikos atsigavimo po COVID-19 pandemijos.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_2413.jpg

   Liepos 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje rengtasi liepos 17–18 dienomis vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT).

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   IMG_20200616_154150.jpg

   Birželio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje atnaujinti pasiūlymai dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir dėl 750 mlrd. eurų apimties Europos ekonomikos gaivinimo priemonės, dėl kurių birželio 19 dieną diskutuos ir ES vadovai.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
   download.jpg

   Gegužės 26 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje buvo aptartas ES atsakas į COVID-19 pandemiją bei apsikeista nuomonėmis dėl daugiametės finansinės programos (DFP) ir ES ekonomikos gaivinimo.

   Daugiašaliai santykiai »