Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Saugumo ekspertai: Remdami taiką ir saugumą Afrikoje, mes giname Lietuvą

Sukurta 2018.05.23 / Atnaujinta 2018.05.23 13:41
   Saugumo ekspertai: Remdami taiką ir saugumą Afrikoje, mes giname Lietuvą
   Saugumo ekspertai: Remdami taiką ir saugumą Afrikoje, mes giname Lietuvą
   Saugumo ekspertai: Remdami taiką ir saugumą Afrikoje, mes giname Lietuvą
   Saugumo ekspertai: Remdami taiką ir saugumą Afrikoje, mes giname Lietuvą

   Gegužės 22 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Užsienio reikalų ministerija, viešoji įstaiga „AfriKo“ ir Krašto apsaugos ministerija surengė viešą diskusiją „Tarptautinės misijos ir operacijos: ką mūsų kariai veikia Afrikoje?“, kurios metu Lietuvos bei užsienio šalių akademikai, diplomatai ir saugumo ekspertai aptarė tarptautinių misijų bei operacijų svarbą Lietuvos užsienio politikai.

   Dalyviai teigė, kad pirminis Lietuvos karių uždavinys Afrikos šalyse yra remti vietines institucijas ir gyventojus kuriant taiką, o ne tai padaryti už juos. Tarptautinės misijos ir operacijos yra „geriausia mokykla“ kariui tobulinti praktinius įgūdžius ne karo metu. Įgyta patirtis pritaikoma kuriant šiuolaikišką XXI a. kariuomenę, kuri geba veikti nenuspėjamoje ir greitai besikeičiančioje aplinkoje.

   Lietuva, siųsdama savo karius į tolimus regionus Afrikoje, didina savo tarptautinį žinomumą ir solidariai prisideda sprendžiant pasaulio taikos ir saugumo iššūkius, taip tapdama pilnaverte tarptautinės bendruomenės nare. Tarptautiniai partneriai Europos Sąjungoje ir NATO matydami Lietuvos karių indėlį atidžiau klauso Lietuvos balso apie saugumo iššūkius Baltijos jūros regione ir Rytų Europoje, todėl galima sakyti, kad „remdami taiką ir saugumą Afrikoje mes giname Lietuvą“. Galiausiai taiką Afrikoje sustiprintų ne tik Lietuvos įsitraukimas tarptautinėse misijose ir operacijose, bet ir švietimo projektai, tamprūs pilietinės visuomenės bei verslo ryšiai tarp Lietuvos ir Afrikos žemyno valstybių.

   Afrikoje vykstančiose tarptautinėse operacijose ir Europos Sąjungos mokymo misijose Lietuvos kariai dalyvauja nuo 2011 metų. Šiame žemyne Lietuva prisideda prie Jungtinių tautų operacijos Malio Respublikoje „MINUSMA“, Europos Sąjungos mokymo misijų Malyje ir Centrinėje Afrikos Respublikoje, Europos Sąjungos kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijos „ATALANTA" bei Europos Sąjungos karinės operacijos Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje „EUNAVFOR MED Operation Sophia“.

   Diskusija „Tarptautinės misijos ir operacijos: ką mūsų kariai veikia Afrikoje?“ yra kasmet vykstančio festivalio „Afrikos dienos“ dalis.
    

   Vygaudo Juozaičio nuotraukos

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   MalisSachelis.jpg

   Rugsėjo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasisakė aukšto lygio Jungtinių Tautų renginyje, kuriame buvo diskutuojama apie Malio ir Afrikos regiono Sahelio iššūkius bei priemones, kurių reikia imtis kovoje su ekstremistinių grupių radikalių ideologijų sklaida.

   JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

   Birželio 5 dieną, 17 val., Nacionalinėje UNESCO komisijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje vyks diskusija, kurios metu tarptautiniai ekspertai kartu su Lietuvos akademikais bei nevyriausybinių organizacijų atstovais diskutuos apie gajausius stereotipus teikiant humanitarinę pagalbą Afrikos šalims bei jų poveikį tiek paramą teikiantiems aukotojams, tiek pagalbą gaunančioms bendruomenėms.

   Ministerijos naujienos »
   IMG_1156.JPG

   Gegužės 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: įnašas į Afrikos-ES partnerystę“, skirta aptarti Baltijos šalių galimybes įsitraukti į abipusiai naudingą bendradarbiavimą su Afrikos valstybėmis.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Rytoj, gegužės 28 dieną, Užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: indėlis į Afrikos-ES partnerystę“. Konferencijos tikslas – paskatinti Lietuvą ir kitas Baltijos šalis įsitraukti į abipusiai naudingą bendradarbiavimą su Afrikos žemyno valstybėmis.

   Daugiašaliai santykiai »
   logo baltas.jpg

   Minint Tarptautinę Afrikos dieną, gegužės 25-ąją, kaip ir kasmet Lietuvoje rengiamas festivalis „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks nuo gegužės 20 dienos iki birželio 19 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su Afrikos žemyno šalių muzika, tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

   Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_9463.JPG

   Balandžio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naująja Malio ambasadore Lietuvai Oumou Sall Seck, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus prezidentei Daliai Grybauskaitei. Susitikime buvo aptartos dvišalių santykių stiprinimo perspektyvos, bendradarbiavimas daugiašaliuose formatuose bei abiem šalims aktualūs užsienio politikos klausimai.

   Dvišaliai santykiai »