Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras susitiko su naujuoju Kubos ambasadoriumi

Sukurta 2018.08.27 / Atnaujinta 2018.08.27 17:06
  Viceministras susitiko su naujuoju Kubos ambasadoriumi

  Rugpjūčio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas priėmė naująjį Kubos ambasadorių Lietuvai Eduardo Lazo Pérez, kuris reziduoja Helsinkyje. Tą pačią dieną Kubos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Viceministras su Kubos ambasadoriumi aptarė potencialias bendradarbiavimo sritis, didžiausią dėmesį skirdami ekonominiams santykiams ir kultūrai. Pažymėta, kad Lietuvos ir Kubos prekybos apimtys, lyginant su 2016 metais, pernai išaugo beveik 10 kartų ir pasiekė 16,6 milijonų eurų.

  Viceministras pristatė kasmet Lietuvoje vykstantį Lotynų Amerikos kultūros festivalį In Latino ir pasiūlė Kubos ambasadai prisidėti prie festivalio ir pristatyti Kubos kultūrą  Lietuvoje.

  Susitikime taip pat aptarti stiprėjantys Kubos ir Europos Sąjungos santykiai. Pažymėta, kad 2016 metais pasirašytas Europos Sąjungos ir Kubos politinio dialogo ir bendradarbiavimo susitarimas sėkmingai pradėtas įgyvendinti. Briuselyje vyksta konsultacijos dėl svarbių bendradarbiavimo sričių, ypač žmogaus teisių, vystomojo bendradarbiavimo ir ginklų neplatinimo.

  Eduardo Lazo Pérez yra antrasis Lietuvai akredituotas Kubos ambasadorius. Lietuva neturi akredituoto ambasadoriaus Kubai. Lietuva ir Kuba diplomatinius santykius užmezgė 2013 metų rugsėjo 26 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_1023.JPG

  Gegužės 20 dieną vyko Lietuvos ir Kubos politinės konsultacijos, kurių metu aptartos politinės aktualijos abiejose šalyse, Lietuvos ir Kubos santykiai, Kubos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimas, diskutuota apie galimybes stiprinti ekonominius, švietimo, mokslo bei kultūrinius ryšius, apsikeista informacija apie bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata