JK ir kitoje valstybėje sudarytos santuokos ar ištuokos registravimas

Sukurta 2014.03.17 / Atnaujinta 2019.06.18 14:19

Priėmimo valandos:

pirmadieniais 13.00-17.00
antradieniais - penktadieniais 9.00-13.00

DĖMESIO:

Išankstinė registracija nereikalinga.

Sudarę santuoką (bei išsituokę) užsienyje, Lietuvos Respublikos piliečiai privalo civilinės būklės pokyčius apskaityti Civilinės metrikacijos įstaigoje Lietuvoje.

Būtina pateikti šiuos dokumentus:

  1. Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę;
  2. Prašymą įtraukti į apskaitą užsienyje sudarytą santuoką / prašymą apskaityti ištuoką (galima užpildyti ir ambasadoje).
  3. Jungtinėje Karalystėje išduotą santuokos liudijimą, išverstą į lietuvių kalbą bei legalizuotą pažyma (Apostille) JK Užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos Legalizavimo skyriuje (ŠIUO METU APOSTILĖS NEREIKIA):
Adresas PO Box 6255, Milton Keynes MK10 1XX
Telefonas 03700 00 22 44
Daugiau informacijos Legalisation Office
Foreign & Commonwealth Office
  • Visų oficialių dokumentų, išduotų Rusijos Federacijoje, Baltarusijos, Estijos, Latvijos ir Moldovos Respublikose bei Ukrainoje legalizuoti ar tvirtinti ženklu Apostille nereikia.

SVARBU:

Jeigu santuoka sudaroma nebe pirmą kartą ir ištuoka buvo įregistruota tik užsienio valstybėje, t.y. nebuvo išduotas lietuviškas ištuokos liudijimas, reikia pateikti ir užsienio valstybės išduotą ištuokos liudijimą, legalizuotą pažyma (Apostille) JK Užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos Legalizavimo skyriuje  bei išverstas į lietuvių kalbą.

Konsulinis mokestis už santuokos liudijimo pareikalavimą - žr. Konsulinio mokesčio tarifai.

Naujienlaiškio prenumerata