Santuokos sudarymas Lietuvos ambasadoje

Sukurta 2014.03.18 / Atnaujinta 2020.01.02 08:14

ŠIUO METU PRAŠYMAI DĖL SANTUOKOS SUDARYMO AMBASADOJE NĖRA PRIIMAMI.  

DĖMESIO:

  • Išankstinė registracija nereikalinga.
  • Atvykę į ambasadą eilių valdymo sistemos terminale pasirinkite veiksmą „Kiti klausimai“.

Lietuvos Respublikos piliečiai gali sudaryti santuoką Lietuvos ambasadoje. Abiems Lietuvos Respublikos piliečiams reikia atvykti į Lietuvos ambasados konsulinį skyrių ir pateikti prašymą. Išankstinio susitarimo susitikimui nereikia.

Priėmimo valandos:

pirmadieniais 13.00-17.00
antradieniais - penktadieniais 9.00-13.00

Ambasadoje užpildomas prašymas, pateikiami dokumentai ir susitariama dėl santuokos sudarymo datos. Remiantis Lietuvos įstatymais, santuoką galima sudaryti ne anksčiau kaip vienas mėnuo nuo prašymo pateikimo dienos. Terminą galima sutrumpinti tik keliais įstatymų numatytais išimtinais atvejais.

Prašymo pateikimo dieną Jums paaiškinsime santuokos sudarymo eigą, aptarsime ceremonijos detales, atsižvelgsime į Jūsų pageidavimus ir atsakysime į visus Jums kylančius klausimus.

Kokių dokumentų reikia?

  • Abiejų asmenų Lietuvos Respublikos pasų ar asmens tapatybės kortelių.
  • Deklaruoti išvykimą iš Lietuvos, jei dar nesate deklaravę. Deklaraciją užpildysite ambasadoje. Jei turite nepilnamečių vaikų, reikės deklaruoti ir už juos, atsineškite jų pasus.
  • Prašymo sudaryti santuoką, kurį užpildysite ambasadoje.
  • Konsulinio mokesčio už santuokos įregistravimą ir santuokos sudarymo akto įrašo išrašo išdavimą (jei pageidaujate).

Ką reikia žinoti atvykstant į ambasadą sutartą ceremonijos dieną?

Santuokos ceremonija vyksta tik penktadienio popietę.

Atvykti siūlome 15-30 minučių iki sutarto laiko.

Sudarant santuoką, turi dalyvauti du liudininkai. Liudininkus pasirenkate patys. Jie gali būti ir ne Lietuvos piliečiai. Liudininkai turi su savimi turėti savo asmens tapatybės dokumentus.

Vestuvės - didelė šventė. Ambasada stengiasi, kad Jūsų apsilankymas tokia svarbia proga būtų Jums malonus. Taip pat norime maloniai Jums priminti, kad ambasadoje Jūsų vestuvių ceremonijos metu vyksta darbas įprasta tvarka.

Santuokos dieną ceremonijos eiga yra pritaikoma specialiai Jums. Pavyzdžiui, iš anksto susitarus, ambasada gali pasiūlyti taurių Jūsų atsineštam šampanui išpilstyti, vazą gėlėms ir t.t. Taigi, pateikdami prašymus, drąsiai klauskite ir išsakykite savo pageidavimus, o jei pasikeičia sutartas svečių skaičius, atvykimo laikas, prašome ambasadą informuoti iš anksto.

Jei pageidaujate, santuokos ceremonijos pabaigoje Jums, jaunavedžiai, yra įteikiamas Lietuvos Respublikos santuokos sudarymo akto įrašo išrašas.

Naujienlaiškio prenumerata