Lietuvoje išduotų dokumentų legalizavimas

Sukurta 2014.03.28 / Atnaujinta 2018.01.10 09:07

DĖMESIO:

Išankstinė registracija nereikalinga.

Dokumento patvirtinimas pažyma (Apostille) Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijoje
Lietuvos Respublikos piliečiai, deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos, dėl Lietuvoje išduoto dokumento patvirtinimo pažyma (Apostille) gali kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą JK. Dėl Lietuvoje išduoto dokumento patvirtinimo pažyma (Apostille) gali kreiptis ir artimieji arba įgaliotieji asmenys į bet kurį Lietuvoje dirbantį notarą.

Dokumentai, pateikiami Lietuvoje išduotam dokumentui patvirtinti pažyma (Apostille).

Asmenys, pageidaujantys Lietuvoje išduotą dokumentą patvirtinti pažyma (Apostille) ambasadai asmeniškai arba paštu turi pateikti šiuos dokumentus:

  • užpildytą prašymą dėl dokumento patvirtinimo pažyma (Apostille);
  • užpildytą "Prašymą dėl dokumentų pareikalavimo, gavimo ir perdavimo";
  • Lietuvos Respublikos pasą ar asmens tapatybės kortelę arba notarine tvarka patvirtintą Lietuvos Respublikos paso puslapio su nuotrauka ir duomenimis ar asmens tapatybės kortelės kopiją;
  • pažyma (Apostille) tvirtinamo dokumento originalą;

SVARBU:

Ambasada turi teisę paprašyti papildomų dokumentų.

Jūsų pateikti dokumentai Lietuvoje išduotam dokumentui patvirtinti pažyma (Apostille) yra perduodami Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Konsuliniam departamentui. Tai gali užtrukti 1 mėnesį. Jeigu kartu pateikiami dokumentai ir dėl kartotinio civilinės būklės liudijimo išdavimo – 2-2,5 mėnesio.

DĖMESIO:  

Pažyma (Apostille) gali būti tvirtinami tik po 1991 m. kovo 11 d. išduoti civilinės būklės liudijimai. Jeigu Jūsų civilinės būklės liudijimas yra išduotas iki 1991 m. kovo 11 d., Jūs kartu turite kreiptis dėl kartotinio civilinės būklės liudijimo išdavimo.

Daugiau informacijos apie dokumentų legalizavimą bei dokumentų tvirtinimą pažyma (Apostille) rasite Užsienio reikalų ministerijos konsulinės informacijos svetainėje.

Naujienlaiškio prenumerata