Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖJE DIDŽIOSIOS BRITANIJOS IR ŠIAURĖS AIRIJOS KARALYSTĖJE, OMANO SULTONATUI, AFRIKOS SĄJUNGAI,FEDERACINEI DEMOKRATINEI ETIOPIJOS RESPUBLIKAI IR PORTUGALIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Lithuania House, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE, UNITED KINGDOM

plačiau »

Tel. +44 (0)20 7592 2840
Faksas +44 (0)20 7592 2864
El. paštas

Notariniai veiksmai

Sukurta 2014.03.14 / Atnaujinta 2018.08.21 13:41

Bendra informacija

  • Visi notariniai veiksmai ambasadoje atliekami tik į ambasadą asmeniškai atvykusiems Lietuvos Respublikos piliečiams - fiziniams asmenims. Notariniai veiksmai Lietuvos Respublikos juridiniams asmenims - įmonėms, asociacijoms ir pan. ambasadoje neatliekami.

 DĖMESIO:

Notariniai veiksmai paštu neatliekami.
  • Pagal Lietuvos teisę sandorius, susijusius su Lietuvoje esančių nekilnojamųjų daiktų perleidimu, perdavimu naudotis, įkeitimu ar kitų daiktinių teisių ar jų suvaržymu tvirtina tik notarai, todėl ambasadoje šie sandoriai netvirtinami.

         Ambasadoje taip pat netvirtinami rašytiniai liudytojo parodymai ir vedybų sutartys.

  • Lietuvos Respublikos piliečiai dėl notarinių veiksmų atlikimo gali kreiptis ir į bet kurį Jungtinės Karalystės viešąjį notarą (Notary Public) ar teisę notarinius veiksmus atlikti turintį advokatą (Solicitor). Tam, kad Jungtinės Karalystės pareigūno patvirtintas dokumentas būtų pripažįstamas Lietuvoje, jis turi būti išverstas į lietuvių kalbą ir legalizuotas pažyma (Apostille) Jungtinės Karalystės užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos Legalizavimo tarnyboje:
Adresas PO Box 6255, Milton Keynes MK10 1XX
Telefonas 03700 00 22 44
Daugiau informacijos:
  • Užsienio valstybių piliečiai dėl notarinių veiksmų atlikimo gali kreiptis į į savo pilietybės valstybės ambasadą arba į Jungtinės Karalystės viešąjį notarą.

Dokumentų pateikimas

  • Lankytojai notariniais klausimais priimami atskiroje priėmimo salėje, esančioje žemutiniame pastato aukšte (įėjimas pro vartelius, nusileidus laiptais žemyn).

 DĖMESIO:

Įgaliojimų ir testamentų surašymui bei tvirtinimui reikia iš anksto elektroniniu būdu užsiregistruoti notarinio veiksmo atlikimui. Siekiant sklandesnio dokumentų parengimo, siūlytume prieš atvykstant susisiekti elektroniniu paštu: [email protected]  ir pasitikslinti, ar turite visus reikalingus duomenis įgaliojimo surašymui.

  • Registruotis turi tik įgaliojimą išduodantis asmuo.
  • Kitų notarinių veiksmų atlikimui iš anksto užsiregistruoti nereikia.

SVARBU:

Vieno iš tėvų sutikimas nepilnamečiui vaikui keliauti iš Lietuvos nėra įgaliojimas ir šiam sutikimui patvirtinti iš anksto užsiregistruoti nereikia.

Notariniam veiksmui atlikti reikalingi dokumentai

Bet kuriam notariniam veiksmui atlikti reikia pateikti galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę ir ambasadoje sumokėti konsulinį mokestį.

Informacija apie dažniausiai atliekamus notarinius veiksmus ir tam reikalingi dokumentai:

Notarinių dokumentų atsiėmimas

Visi notariniai veiksmai atliekami ir parengti notariniai dokumentai įteikiami tą pačią dieną: pirmadieniais – nuo 16:00 val.; antradieniais – penktadieniais – nuo 13:00 val. Jeigu konsuliniam pareigūnui reikia papildomos informacijos ar konsultacijos, notarinių veiksmų atlikimas gali būti atidėtas iki 10 kalendorinių dienų.

Naujienlaiškio prenumerata