Pirmojo dokumento išdavimas užsienyje gimusiam vaikui

Sukurta 2018.03.09 / Atnaujinta 2019.12.20 14:43

Dokumentai priimami tik iš anksto internetu užsiregistravus priėmimui

Registruodamiesi priėmimo datą ir laiką pasirinksite patys.

Pasas arba asmens tapatybės kortelė užsienyje gimusiam Lietuvos Respublikos piliečiui gali būti išduotas tik įtraukus į apskaitą jo gimimą Lietuvoje ir jam suteikus asmens kodą.

Prašymus įtraukti vaiko gimimą į apskaitą ir išduoti jam pasą arba asmens tapatybės kortelę galima pateikti to pačio vizito metu.

Prašymų pildyti iš anksto nereikia. Jie bus užpildyti priėmimo ambasadoje metu.

Prašymą ir kitus vaiko pasui arba asmens tapatybės kortelei išduoti reikalingus dokumentus gali pateikti vienas iš vaiko tėvų arba globėjų. Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas.

Kreipiantis dėl paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimo vaikui iki 1 metų amžiaus, vaiko atvežti į ambasadą nereikia. Pateikiant vaiko nuo 1 m. iki 16 m. prašymą išduoti pasą arba asmens tapatybės kortelę, kartu su vienu iš tėvų arba globėjų turi atvykti ir vaikas.

Pirmojo paso arba asmens tapatybės kortelės vaikui išdavimas užtrunka apie tris mėnesius nuo prašymo pateikimo dienos.

Reikalingi dokumentai:

 • Vaiko gimimo liudijimas, tas kuriame nurodyti ir vaiko tėvai (Certified Copy of an Entry, jei išduotas Anglijoje ar Velse; Extract of an Entry in a Register of Births, jei išduotas Škotijoje), patvirtintas apostile (legalizuotas)  (ŠIUO METU APOSTILĖS NEREIKIA) ir išverstas į lietuvių kalbą.

  Informaciją apie Jungtinės Karalystės išduotų dokumentų tvirtinimą apostile rasite čia

  Ambasada vertimo paslaugų neteikia.

 • Abiejų tėvų pasai arba asmens tapatybės kortelės.

 • 2 vaiko amžių atitinkančios nuotraukos (reikalavimus nuotraukoms rasite čia).

 • Jei vaikas turi Jungtinės Karalystės išduotą pasą, reikia pateikti:
  1. Tėvo arba motinos Jungtinės Karalystės pasą, galiojusį vaiko gimimo metu;  
  2. Jeigu nei vienas iš tėvų nėra Jungtinės Karalystės pilietis – HM Passport Office išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad Jūsų vaikas įgijo Jungtinės Karalystės pilietybę gimimu. Šis dokumentas turi būti išverstas į lietuvių k.
 • Vaiko užsienio valstybės pasas arba asmens tapatybės kortelė (jei išduoti).
   
 • Konsulinis mokestis už paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimą ir dokumento pareikalavimą. Už konsulines paslaugas ambasadoje atsiskaityti galima tik banko kortele (išskyrus American Express).
 • Jeigu pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu, Special Delivery vokas, apmokėtas iki 100 gramų (jei siunčiama daugiau nei du pasai, vokas turi būti apmokėtas iki 500 gramų). Voką reikia įsigyti pašte.
 

Naujienlaiškio prenumerata