Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
amb portugalijoje 2.jpg

Portugalijai akredituotas Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus vakar Lisabonoje susitiko su Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho, su kuriuo aptarė aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje klausimus.

Užsienio politika ir diplomatija »
DSC00053.JPG
Sausio 22 d. Lietuvos ambasada Londone surengė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus ir ministerijos kanclerio Tomo Daukanto susitikimą su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės organizacijų ir lituanistinių mokyklų atstovais. Susitikimo metu aptartas progresas Lietuvos švietimo sektoriuje, grįžtančių gyventi į Lietuvą lietuvių vaikų integracijos į mokyklas, JK lituanistinių mokyklų išduotų pažymėjimų, taip pat pedagogų stažo pripažinimo Lietuvoje klausimai. Buvo iškeltos ir svarbios problemos, trukdančios neformaliojo lituanistinio švietimo lituanistinių mokyklų veiklos tęstinumą ir plėtimąsi Jungtinėje Karalystėje. Susitikime dalyvavusieji bendruomenės atstovai dalinosi gerąja JK švietimo sistemos patirtimi ir siūlė ministrui įdiegti ją Lietuvoje.
Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
ambasados nuotrauka.jpg

Šioje pozicijoje numatomos funkcijos:

  • Sekti Jungtinės Karalystės užsienio ir vidaus politikos aktualijas, rengti jų apžvalgas;
  • Sekti Portugalijos ir Omano (šioms šalims akredituota LR ambasada JK) aktualijas, rengti jų apžvalgas;
  • Dalyvauti JK institucijų ar think tank‘ų organizuojamuose susitikimuose, konferencijose ir pan., rengti jų apibendrinimus;
  • Padėti organizuoti ambasados organizuojamus viešosios diplomatijos renginius.
Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
ziedai2.jpg

Sausio 3 d.

 

14.30 val. Ramūnas Kiškiūnas (1982-03-29) ir Rasa Ventlova (1979-05-06),

15.00 val. Vaidas Šedys (1981-03-05) ir Lina Šedienė (1979-12-06),

15.30 val. Raimundas Ščeponis (1970-11-28) ir Ilmira Dovgan (1983-08-16).

 

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Begimas .JPG

Lietuvos ambasada Londone kartu su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene, Britanijos lietuvių krepšinio lyga ir Britanijos lietuvių sporto asociacija kviečia į penktąjį tarptautinį pagarbos Sausio 13-osios aukoms bėgimą ,,Gyvybės ir mirties keliu” Londone.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija » Sportas »
misija 3.jpg

Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento darbuotojai 2019 m. surengė septynias konsulines misijas į: Glasgow ir Portadown, Leeds, King‘s Lynn, Aberdeen, Boston, Manchester, Peterborough.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Sale.jpg

Lapkričio 28 d. 19 val. Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kviečia dalyvauti informacinėje sesijoje, kurios metu kvalifikuotas teisininkas atsakys į piliečiams aktualius klausimus dėl ES nuolatinio gyventojo statuso programos/Nuolatinio gyventojo statuso ir nenuolatinio gyventojo statuso (angl. EU Settlement Scheme/Settled and Pre-settled Status).

Konsulinės naujienos » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
ambasada aaaaaaaaaaaaa.jpg

Siekiant Lietuvos piliečiams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje, sudaryti kuo geresnes sąlygas gauti konsulines paslaugas, 2019 m. gruodžio 2-6 d. organizuojama konsulinė misija į Peterborough.

Bendriausia foto.JPG

Londone lapkričio 9 d. įvyko Metinis Jungtinės Karalystės bendruomenių organizacijų vadovų ir atstovų susitikimas. Jį jau aštuntą kartą iš eilės organizavo Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje. Šiemet į ambasadą atvyko virš 70 delegatų iš  36 lietuvių bendruomenių organizacijų: šalies ir įvairių miestų (Londono, Kings Lino, Mančesterio, Lidso, Piterboro, Kingstono prie Halo, Portsmuto, Aberdyno, Birmingemo, Krolio, Visbičo, Milton Keinso) bendruomenių, profesionalų klubų, universitetų studentų bendrijų, religinių bendruomenių, skautų, šaulių sąjungų, sporto asociacijų.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Koncertas.jpg

Penktadienį Lietuvos jaunosios kartos kuratoriaus Adomo Narkevičiaus paskaita “Collective” galerijoje baigėsi keturias dienas trukęs Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje inicijuotų ir kartu su Lietuvos kultūros atašė spalio 22-25 dienomis Edinburge ir Glazge surengtų Lietuvos dienų Škotijoje renginių ciklas. Tai pirmas tokio įvairiapusio Lietuvos istorijos ir kultūros pristatymo projektas, surengtas šioje virš 5 mln. gyventojų turinčioje Jungtinės Karalystės dalyje ir sulaukęs didelio tiek Škotijoje gyvenančių lietuvių, tiek škotų – vietinių gyventojų, studentų, Škotijos vyriausybės, diplomatinio korpuso, kultūros atstovų ir akademikų – susidomėjimo. Pilnas sales žiūrovų pritraukusiuose renginiuose skleidėsi daugialypis pasakojimas apie Lietuvą, žadinęs didesnį domėjimąsi tiek Lietuva, tiek jos istorinėmis ir dabartinėmis sąsajomis su Škotija.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Lithuanain Days in Scotland.jpg

Spalio 22-25 dienomis Edinburge ir Glazge (Jungtinė Karalystė) bus surengtas išskirtinis Lietuvą pristatantis renginių ciklas – Lietuvos dienos Škotijoje. Keturias dienas vyksiančiuose renginiuose Škotijos visuomenė ir Škotijoje gyvenančių lietuvių bendruomenė bus pakviesta kartu su Lietuvos kultūrinio ir akademinio pasaulio  korifėjais, tokiais kaip prof. Tomas Venclova, Petras Geniušas, Liudas Mockūnas, jaunesnės kartos kūrybininkais ir Škotijos partneriais panerti į istorinių, kultūrinių, socialinių sąsajų paieškas tarp šių dviejų Šiaurės Europos tautų.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
pasas.jpg

Siekiant Lietuvos piliečiams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje, sudaryti kuo geresnes sąlygas gauti konsulines paslaugas, organizuojamos konsulinės misijos į Bostoną ir Mančesterį.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Lithuanian Days in Scotland final final.jpg

Priešpaskutinę spalio savaitę (spalio 22-25 dienomis) Škotijoje pirmą kartą vyks Lietuvos dienos. Lietuvos dienų Škotijoje tikslas – skleisti pasakojimą apie Lietuvą Škotijoje, jungti lietuvių ir škotų bendruomenes, reflektuoti ir kalbėtis apie Lietuvos ir Škotijos istorijų sąryšį, pristatyti Lietuvos kultūrą, skatinti kultūrinį-socialinį-akademinį dialogą.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Holokaustas 1.jpg

Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje, minėdama Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, rugsėjo 26 d. sukvietė JK žydų ir lietuvių bendruomenes į vakarą, skirtą Vilniuje gimusiam ir jame iki paauglystės gyvenusiam Samueliui Bakui, stebuklo ir pasišventusių gelbėtojų dėka išgyvenusiam Vilniaus geto panaikinimą. Renginys vadinosi “Samuelis Bakas. Gyvenimo stotys. Holokaustą liudijantis menas”.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Baltijos kelias.jpg

2019 m. rugsėjo 25 d. Londone įsikūrusioje Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (EBRD) centrinėje būstinėje įvyko diskusija, skirta Baltijos kelio 30-ųjų metinių sukakčiai paminėti.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata