Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius Renatas Norkus lankosi Šiaurės Airijoje

Sukurta 2019.06.21 / Atnaujinta 2019.06.21 13:52
   Ambasadorius Renatas Norkus lankosi Šiaurės Airijoje
   Ambasadorius Renatas Norkus lankosi Šiaurės Airijoje

   Birželio 20-21 dienomis lankydamasis Šiaurės Airijos sostinėje Belfaste ambasadorius R. Norkus susitiko nuo 2017 m. laikinai savo veiklą sustabdžiusios Šiaurės Airijos Asamblėjos pirmininku Robin Newton, su kuriuo kalbėjosi apie šioje Jungtinės Karalystės dalyje įsikūrusių Lietuvos piliečių padėtį, indėlį į vietinę kultūrą ir ekonomiką, galimą kultūrinį bendradarbiavimą. Jungtinės Karalystės statistikos duomenimis, Šiaurės Airijoje gyvena apie 10 tūkstančių Lietuvos piliečių, ir Lietuva yra trečia penketuke valstybių, kurių piliečių Šiaurės Airijoje gyvena daugiausiai.

   Šiame ir kituose vizito metu vykusiuose susitikimuose – su Šiaurės Airijos politinių partijų atstovais, taip pat po paskutinių rinkimų (2017 m. kovą) nesuformuotos vyriausybės valstybės tarnautojais – aptartas Brexit poveikis Šiaurės Airijai, derybų tarp politinių partijų dėl vyriausybės suformavimo perspektyvos.

   Šiandien ambasadorius susitiks su Šiaurės Airijos verslo plėtros agentūros “Invest NI” vadovybe, aplankys daug apdovanojimų gavusį Belfasto kultūrinio gyvenimo varikliu tapusį MAC kultūrinį centrą, kuris veikia nuo 2012 metų.

   Naujienlaiškio prenumerata