Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos dėl žiniasklaidos laisvės

Sukurta 2019.07.11 / Atnaujinta 2019.07.12 12:52
   Lietuva prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos dėl žiniasklaidos laisvės
   Lietuva prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos dėl žiniasklaidos laisvės
   Lietuva prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos dėl žiniasklaidos laisvės
   Lietuva prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos dėl žiniasklaidos laisvės

   Vakar Londone prasidėjusioje dviejų dienų aukšto lygio tarptautinėje konferencijoje Lietuva prisijungė prie tarptautinės deklaracijos, kuria šalys įsipareigoja dėti daugiau pastangų, ginant žiniasklaidos laisvę ir užtikrinant žurnalistų saugumą.

   Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriaus Jeremy Hunt ir Kanados užsienio reikalų ministrės Chrystia Freeland globojamame renginyje, į kadaise buvusios didžiausios Europoje laikraščių spaustuvės patalpas – Printworks – sutraukęs virš 100 šalių delegacijų, tarp kurių beveik 60 ministrų, iš viso apie 1500 dalyvių - vyriausybių, pilietinės visuomenės atstovų, žurnalistų, teisininkų, vakar buvo aptariami iššūkiai, su kuriais šiais laikais susiduria žiniasklaida, šiandien konferencijos dalyviai kalba apie galimus sprendimus ir naujas priemones,  kurios padėtų spręsti žurnalistų saugumo, žiniasklaidos nepriklausomumo problemas, stiprintų visuomenės atsparumą dezinformacijai.

   Vakar dalyvaudamas vienoje iš konferencijos diskusijų - prancūzų delegacijos organizuotame panelyje “Tarptautinė partnerystė informacijai ir demokratijai (“International Partnership for Information and Democracy”), ambasadorius R. Norkus pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie tarptautinių iniciatyvų, stiprinančių tarptautinius standartus žodžio laisvės ir žurnalistų saugumo, ypač moterų žurnalisčių, srityje, bei dalintis gerąja patirtimi, kovojant su dezinformacija.

   „Labai svarbu, kad valstybės nuosekliai gintų žodžio laisvę ir tarptautiniu mastu būtų imamasi veiksmų prieš vyriausybes ir atskirus asmenis, kurie persekioja žurnalistus ir net griebiasi prieš juos smurto, siekiant suvaržyti žodžio laisvę. - pabrėžė R. Norkus. Konferencijos metu Lietuva kartu su dar vienuolika šalių bei tarptautine nevyriausybine organizacija  „Žurnalistai be sienų” pristatė iniciatyvą dėl tarptautinio bendradarbiavimo informacijos ir demokratijos srityje, kuria bus siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp valstybių, privataus sektoriaus ir žiniasklaidos, užtikrinant žmogaus teises skaitmeninėje erdvėje. 

   Ši tarptautinė konferencija surengta kaip šių metų pradžioje JK užsienio ir Britų sandraugos reikalų ministerijos inicijuotos kampanijos dalis, reaguojant į prastėjančią žurnalistikos padėtį pasaulyje, siekiant, kad iniciatyva būtų tęstinė. 2018 metai buvo vieni blogiausių žurnalistų saugumui pasaulyje, dėl savo tiesioginės veiklos gyvybių neteko mažiausiai 99 žurnalistai, 348 įkalinti už savo darbą, 60 paimta įkaitais. Skaičiuojama, kad tik trylika procentų planetos gyventojų naudojasi laisvos žiniasklaidos privilegija.

   Naujienlaiškio prenumerata