Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nepriklausomybės šventė Londone – su „Nova Lituania“ ir virtualia žinių viktorina

Sukurta 2021.03.15 / Atnaujinta 2021.03.15 16:02
   Nepriklausomybės šventė Londone – su „Nova Lituania“ ir virtualia žinių viktorina
   Nepriklausomybės šventė Londone – su „Nova Lituania“ ir virtualia žinių viktorina
   Nepriklausomybės šventė Londone – su „Nova Lituania“ ir virtualia žinių viktorina
   Nepriklausomybės šventė Londone – su „Nova Lituania“ ir virtualia žinių viktorina

   Šventinę Kovo 11–osios savaitę Jungtinėje Karalystėje (toliau – JK) gyvenantys lietuviai, JK Vyriausybės ir institucijų atstovai, Londone reziduojančių užsienio valstybių diplomatai ir Lietuvos draugai buvo kviečiami dalyvauti įvairiuose virtualioje erdvėje vykusiuose renginiuose ir taip kartu paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 31-ąsias metines.

   Kovo 8 dieną vyko keletas renginių, skirtų Kovo 11 – osios,  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos,  paminėjimui.

   Lietuviai išbandė savo jėgas Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje organizuotoje viktorinoje, kurioje galėjo pademonstruoti savo žinias apie Lietuvos istoriją, jos kultūra bei Kovo 11 – ąją. Virtualioje viktorinoje dalyvavo lietuviai ne tik iš Jungtinės Karalystės, bet ir iš Lietuvos bei kitų pasaulio šalių. Jau antrą  kartą ambasados organizuotoje  viktorinoje savo žinias išbandė apie 50 dalyvių.

   Lietuvos kultūros atašė ir Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje taip pat kvietė į neseniai Lietuvos piliečiu tapusio Anton Lukoszevieze režisuojamą virtualų koncertą prestižinėje Londono „Wigmore“ salėje. Koncerto metu buvo atliekamas ir lietuvių kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio kūrinys „Ramybė“,  įkvėptas M. K. Čiurlionio paveikslo tuo pačiu pavadinimu motyvais. Visą koncertą galite pažiūrėti čia.

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse A. Lukoszevieze oficialiai tapo Lietuvos Respublikos piliečiu ir priėmė priesaiką Lietuvos Ambasadoje Londone. Lietuvių kilmės britų kompozitorius bei atlikėjas Europoje ir pasaulyje žinomas jau daugiau nei 15 metų. Jis aktyviai domisi Lietuvos muzika, nuolat bendradarbiauja su šalies muzikos ansambliais, atlikėjais, kompozitoriais, jų kūrinius įtraukia į savo koncertines programas garsiausiose Europos koncertų salėse ir koncertuodamas nuolat pabrėžia savo lietuvišką kilmę.

   Šiais metais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje taip pat kvietė į nemokamą režisieriaus Karolio Kaupinio „Nova Lituania” filmo peržiūrą. Karolio Kaupinio debiutas „Nova Lituania“ buvo pripažintas geriausiu filmu Atėnų ir Rygos kino festivaliuose bei apdovanotas specialiu „Cineuropa“ apdovanojimu Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“.

   Kovo 10 d. vyko susitikimas su filmo režisieriumi K. Kaupiniu ir architektūros istoriku V. Petruliu. Diskusijos metu kalbėta apie įspūdingą ir neįprastą filmavimo aikštelę, kurią sukurti pavyko unikalios Kauno modernizmo architektūros dėka, kuri 2017 metais buvo įtraukta į UNESCO preliminarųjį paveldo sąrašą. Diskusijos dalyviai taip pat aptarė tarpukario Lietuvos ir laikinosios sostinės Kauno istorinį kontekstą. Visą diskusiją galite išvysti čia.

   Renginiai surengti Lietuvos ambasados ir kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje kartu su Kaunas Kultūros Sostinė 2022 komanda.

   Naujienlaiškio prenumerata