Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Prasidėjo balsuojančių užsienyje elektroninė registracija

Sukurta 2020.07.01 / Atnaujinta 2020.08.18 16:08
  Prasidėjo balsuojančių užsienyje elektroninė registracija

  Liepos 1 d. pradėjo veikti elektroninė užsienyje gyvenančių rinkėjų registracija į šių metų spalio 11 d. vyksiančius Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus.

  Elektroniniu būdu per Vyriausiosios rinkimų komisijos svetainės rinkėjo puslapį užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į  Lietuvos respublikos Jungtinėje Karalystėje (JK) rinkėjų sąrašus. Visi piliečiai, balsuojantys užsienyje, balsuoti rinkimuose turi registruotis iš naujo - net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

  Jungiantis prie sistemos pakanka įvesti asmens tapatybę patvirtinančius duomenis. Registracija galima ir naudojant pasibaigusių galioti Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės duomenis, jeigu rinkėjui nėra išduotas naujas galiojantis Lietuvos Respublikos asmens tapatybės dokumentas. Rinkėjų registracijos metu nurodyti duomenys bus naudojami tik rinkimų organizavimo tikslais.

  Rinkėjai, balsuojantys užsienyje, turės dvi galimybes: arba balsuoti paštu, arba asmeniškai atvykti į Lietuvos Respublikos ambasada JK. Balsuojantiems paštu rinkėjams rinkimų biuleteniai bus išsiųsti pagal rinkėjo balsuojančiųjų užsienyje elektroninėje registracijos sistemoje nurodytus duomenis: nurodytu gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresu. Pasirinkę balsuoti asmeniškai rinkėjai turės asmeniškai nustatytomis dienomis ir laiku atvykti į ambasadą.

  SVARBU: Atsižvelgiant į tai, kad dėl COVID-19 pandemijos situacija Jungtinėje Karalystėje išlieka sudėtinga, šiuo metu rekomenduojame rinkėjams, planuojantiems balsuoti JK, registruotis balsavimui paštu. Užsiregistruoti balsavimui paštu galite iki spalio 1 d.!

  KYLA KLAUSIMŲ?

  Rašykite arba skambinkite:

  Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija: el. paštas: [email protected];  

  Lietuvos Respublikos ambasada JK: tel.: +44 (0) 2080899616; el. paštas: [email protected].

  Daugiau informacijos: https://urm.lt/rinkimai2020.

   

  Naujienlaiškio prenumerata