Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Demokratinių valstybių solidarumas yra stipriausias ginklas prieš totalitarinių režimų veiksmus

Sukurta 2021.07.16 / Atnaujinta 2021.07.16 17:26
   G. Landsbergis: Demokratinių valstybių solidarumas yra stipriausias ginklas prieš totalitarinių režimų veiksmus
   G. Landsbergis: Demokratinių valstybių solidarumas yra stipriausias ginklas prieš totalitarinių režimų veiksmus
   G. Landsbergis: Demokratinių valstybių solidarumas yra stipriausias ginklas prieš totalitarinių režimų veiksmus

   Liepos 16 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje Vašingtone įsikūrusio JAV analitinio centro „Atlantic Council“ diskusijoje „Kova už laisvę Rytų Europoje ir už jos ribų (The Fight for Freedom in Eastern Europe and Beyond)”. Renginio metu ministras pristatė Lietuvos veiksmus remiant demokratinę Baltarusijos opoziciją, atsaką į Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomas represijas bei migracijos srautų pasitelkimą, bandant suskaldyti Europos Sąjungos (ES) ir transatlantinę vienybę. Taip pat aptarta būtinybė demokratijoms vieningai reaguoti į autokratijų vykdomus žmogaus teisių pažeidimus mūsų regione ir pasaulyje.

   „Demokratinių valstybių solidarumas yra stipriausias ginklas prieš totalitarinių režimų veiksmus, ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje“, – teigė G. Landsbergis.

   Ministras taip pat pabrėžė Lietuvos vaidmenį, padedant įgyvendinti Baltarusijos žmonių lūkesčius apginti savo pagrindines teises ir būtinybę JAV, ES ir kitiems partneriams vieningai stiprinti spaudimą neteisėtam režimui.

   „A. Lukašenka, siųsdamas į Lietuvą migrantus iš Irako ir Sirijos, naudoja neteisėtą migraciją kaip ginklą. Tai yra hibridinė ataka ne tik prieš Lietuvą, bet ir ES bei NATO. A. Lukašenka kerštauja Lietuvai už pastangas palaikyti laisvos Baltarusijos siekį”, – pažymėjo G. Landsbergis.

   Lietuva aktyviai bendradarbiauja su „Atlantic Council“, organizuoja renginius aktualiais tarptautinės politikos klausimais, įskaitant saugumą ir gynybą, kovą su dezinformacija ir energetinio saugumo iššūkius. Visą diskusiją galite peržiūrėti čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Random 1.jpg

   Šiandien, gruodžio 2 dieną, įsigalioja naujas Europos Sąjungos (ES) ribojamų priemonių paketas, kuriame yra  28 fiziniai ir juridiniai asmenys (17 asmenų ir 11 įmonių), prisidėję prie neteisėtos migracijos organizavimo politinio spaudimo tikslais bei represijų prieš Baltarusijos žmones organizavimo.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Lapkričio 15 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje, taip pat Vakarų Balkanuose ir Sahelyje. 

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
   0a6432f8-ef3c-4089-8e4f-6d9a197229bb.jpg

   Lapkričio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo ES Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais, kurioje ES prekybos ministrai aptarė pasirengimą 12-ajai Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijai, vyksiančiai š. m. lapkričio 30 d. - gruodžio 3 d. Ženevoje (Šveicarija). Prekybos ministrai sutarė, jog būtina toliau intensyviai dirbti siekiant realistiškų rezultatų dėl PPO atsako į pandemiją, indėlio į tvarią žvejybą bei organizacijos reformos iniciavimo.

   US-LT.jpg

   Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės departamento ekonomikos ir verslo biuro vadovu Matt Murray.

   Ministerijos naujienos »
   20211109 Minister Landsbergis visits ministre actuel est Jean-Yves Le Drian in Paris 850_3917 Photo Ludo Segers.jpg

   Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   arnoldas_Aspenas.jpg

   Dalyvaudamas lapkričio 2-4 dienomis Vašingtone (JAV) vykusio Aspeno saugumo forumo pagrindinėje programoje, užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalinosi Lietuvos patirtimi, atsakant į autoritarinių režimų politinį ir ekonominį spaudimą. A. Pranckevičius pabrėžė, kad situacija reikalauja vieningos Vakarų pozicijos, ginant demokratijos principus.

   Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »