Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Hurgadoje vyko lietuvių bendruomenės susitikimas

Sukurta 2021.04.13 / Atnaujinta 2021.04.13 14:56
   . Hurgadoje vyko lietuvių bendruomenės susitikimas
   .
Hurgadoje vyko lietuvių bendruomenės susitikimas
   .


Hurgadoje vyko lietuvių bendruomenės susitikimas

   Balandžio 9-10 dienomis Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Egipte Ernestas Grabažis bei ambasados Kaire darbuotojai susitiko su lietuvių bendruomene Hurgadoje ir aplankė šeštadieninę lituanistinę mokyklėlę „Jūros arkliukai“.

   Hurgadoje įsikūrę Lietuvos piliečiai sudaro didžiausią ir aktyviausią bendruomenės Egipte dalį, maždaug apie 100 laikinai ar nuolat gyvenančių žmonių. Bendruomenės nariai papasakojo apie nuveiktus darbus, indėlį į lietuvybės puoselėjimą ir lietuviškų tradicijų ir papročių išsaugojimą Hurgadoje.

   Jų pastangomis nuo 2013 metų veikiančioje lituanistinėje mokyklėlėje „Jūros arkliukai“ buvo pristatytas bendras mokyklėlės ir ambasados projektas „Sausio 13-osios dalyvių ir aukų atminimo išsaugojimas“. Ambasados darbuotojai vaikams suprantama kalba papasakojo, kuo Lietuvai ir visiems Lietuvos piliečiams pasaulyje svarbi sausio 13 diena – Laisvės gynėjų diena - ir kodėl mes ją kasmet paminime. Susidomėję pasakojimu apie didvyrius, gynusius televizijos bokštą šaltą 1991 m. sausio 13-osios naktį, vaikai su užsidegimu piešė į piešinius, skirtus Lietuvai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DA mokymai.png

   Balandžio 19-21 dienomis vyksta pirmasis ryšių su diaspora stiprinimo forumas, skirtas stiprinti Lietuvos diplomatinių įstaigų ir konsulinių įstaigų bendradarbiavimą su diaspora. 

   Užsienio lietuviai »
   20210413_124418.jpg

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

   Atstovybių naujienos »
   17(1).png

   Balandžio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu susitiko su užsienio lietuvių bendruomenių, lituanistinių mokyklų, fondų, žiniasklaidos, kitų diasporos organizacijų atstovais. Susitikime dalyvavo 87-ių organizacijų atstovai iš 36 šalių.

   Užsienio lietuviai »
   IMG-20210405-WA0000.jpg

   Balandžio 4 dieną Turkijos lietuvių bendruomenė Alanijoje paminėjo Šv. Velykas. Šventėje dalyvavo iš Alanijos, Antalijos, Stambulo ir kitų šalies regionų atvykę lietuviai.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Kovo 12 dieną pirmą kartą organizuotame Lituanistinio ugdymo forume politikai, akademikai, lituanistinio ugdymo praktikai, diasporos organizacijų atstovai nagrinėja lituanistinio ugdymo užsienyje problemas, lituanistinių mokyklų vaidmenį ir jų stiprinimo būdus, nuotolinio ugdymo iššūkius ir galimybes. Daug dėmesio skirta ir tėvų vaidmeniui bei mišrių šeimų vaikų daugybinės tapatybės bei lietuvių kalbos mokymo ypatumams.

   Užsienio lietuviai »
   1.JPG

   Sausio 19 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos ceremonijos metu Lietuvos pilietės pasas įteiktas aktyviai lietuvybės puoselėtojai Rimai Puniškai.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »