Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė

Sukurta 2021.07.22 / Atnaujinta 2021.07.22 16:51
   Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė
   Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė
   Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė

   Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

   „Baltarusijos draugų grupės įsteigimas patvirtina JAV įsipareigojimą remti Baltarusijos laisvės kelią ir demonstruoja pasauliui, kad JAV išlieka nuosekli laisvės ir demokratijos rėmėja“, – pasakė ambasadorė A. Plepytė ir pabrėžė, kad demokratijos pergalė Baltarusijoje bus pasiekta tik tarptautinei bendruomenei veikiant kartu.

   Renginyje pasisakė Baltarusijos draugų grupės Kongrese įkūrėjai Kongreso nariai Marcy Kaptur, Bilas Keatingas, Chrisas Smithas ir Joe Wilsonas, JAV ambasadorė Baltarusijai Julie Fisher ir Vašingtone viešinti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Tsichanouskaja.

   Kongreso nariai pažymėjo, kad JAV Kongresas kryptingai sieks laisvos ir nepriklausomos Baltarusijos, nedarydamas jokių nuolaidų Lukašenkai ir užkirsdamas kelią tolimesniam režimo siautėjimui. Daug dėmesio iš Kongreso narių sulaukė ir Lietuva už savo pastangas, remiant Baltarusijos žmonių kovą už laisvę.

   S. Tsichanouskaja padėkojo visiems susirinkusiems už išreikštą paramą ir pabrėžė, kad Baltarusijos demokratinio judėjimo stiprybė yra vienybėje, o veikdami išvien jie gali įveikti persekiojimus ir represijas.

   JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė sukurta suvienyti demokratinio Baltarusijos judėjimo šalininkus bei apjungti pajėgas, siekiančias sustabdyti autoritarines represijas ir žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje bei įgyvendinti laisvus ir nepriklausomus rinkimus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   URM foto 2.jpg

   Sausio 20 dieną Vilniaus arkikatedroje buvo laikomos šv. Mišios skirtos humanisto ir leidėjo Pranciškaus Skorinos atminimui. Kartu paminėta ir pirmosios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) spausdintos knygos, kurią išleido P. Skorina, 500 metų sukaktis.

   Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

   NATO ir tarptautinis saugumas »

   Sausio 3-iosios vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjo su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu ir Bukarešto devintuko (B9) šalių užsienio reikalų ministrais.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerija reiškia gilią užuojautą dėl Mayfield miestą JAV Kentukio valstijoje, taip pat Arkanzaso, Ilinojaus, Misūrio, Misisipės ir Tenesio valstijas nusiaubusių daugiau nei 30 tornadų, pasiglemžusių mažiausiai 89 žmonių gyvybes.  Reiškiame palaikymą aukų artimiesiems ir visiems šios baisios gamtos nelaimės paliestiems žmonėms bei linkime tvirtybės šiuo sunkiu metu.

   Kalbos, pareiškimai »

   Gruodžio 8 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinken atidarys diskusiją „Politinių kalinių balsai“ (ang. Voices of Political Prisoners). Ši Lietuvos ir JAV organizuojama bendra diskusija yra JAV prezidento Joe Biden inicijuoto „Viršūnių susitikimo už demokratiją“ dalis.

   Užsienio reikalų ministro veikla »
   Random 1.jpg

   Šiandien, gruodžio 2 dieną, įsigalioja naujas Europos Sąjungos (ES) ribojamų priemonių paketas, kuriame yra  28 fiziniai ir juridiniai asmenys (17 asmenų ir 11 įmonių), prisidėję prie neteisėtos migracijos organizavimo politinio spaudimo tikslais bei represijų prieš Baltarusijos žmones organizavimo.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »