Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Maskvoje pagerbė tremtinių atminimą

Sukurta 2021.06.14 / Atnaujinta 2021.06.14 16:27
  Lietuvos ambasadorius Maskvoje pagerbė tremtinių atminimą

  Birželio 14-ąją minint Gedulo ir vilties dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas kartu su ambasados atstovais, gynybos atašė plk. Raimondu Matulaičiu Maskvoje esančiose Donskoje kapinėse prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos ir pagerbė represinio režimo aukų atminimą.

  E. Bajarūnas padėjo gėles prie memorialinės lentos, žyminčios vietą, kurioje palaidotos įvairių tautybių, taip pat ir lietuvių kilmės, stalinistinio režimo aukos.

  Taip pat ambasadorius Eitvydas Bajarūnas kartu su Estijos ambasadoriumi Margus Laidre ir Latvijos ambasadoriaus pavaduotoja Dace Rutka pagerbė politinių represijų aukų atminimą prie Maskvos centre prieš keturis metus atidengto memorialo „Gedulo siena“.

  Birželio 15 dieną ambasadorius E. Bajarūnas nuotoliniu būdu prisijungs prie tradiciškai vykstančios tremtinių ir politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Birželio 16 dieną ambasadorius dalyvaus Lietuvos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendrijos komisijos posėdyje. Posėdis bus skirtas Gedulo ir vilties dienos 80-mečiui paminėti.

  1940 metų birželio mėnesį sovietinei valdžiai okupavus Lietuvą, prasidėjo Lietuvos politinių veikėjų deportacijos ir represijos prieš įvairius visuomenės sluoksnius. Sovietinės okupacijos metu 1940–1953 metais iš Lietuvos ištremta daugiau kaip 130 tūkst. žmonių, dar apie 156 tūkst. lietuvių buvo įkalinta.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_4723.jpg

  Rugpjūčio 20 dieną baigėsi dvi dienas trukęs ir apie 100 dalyvių iš Rusijos ir Vakarų sutraukęs Vilniaus Rusijos forumas, kuriame buvo aptariamos šiandieninės Rusijos aktualijos, artėjantys Rusijos Dūmos rinkimai, prastėjanti žmogaus teisių padėtis ir kliūtys pilietinės visuomenės veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  DSC_2225.jpg

  Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »

  Aut. Alicia González

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

  Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
  DSC_6431-2.jpg

  Birželio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Lietuvos ambasados Prancūzijoje kartu su Prancūzijos tyrimų institutu FRS (Fondation pour la Recherche Stratégique) organizuotame seminare „Iššūkiai Europos civilinei branduolinei energetikai ir Bendrijos šalių bendradarbiavimui“, kuriame aptarti branduolinės energetikos geopolitikos ir atominės elektrinės Baltarusijoje klausimai.

  Daugiašaliai santykiai »
  Europos Sąjungos nuotrauka.jpg

  Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje (Belgija), kurioje didžiausias dėmesys skirtas transatlantiniams santykiams, neatslūgstančiai įtampai ES santykiuose su Rusija, situacijai Vakarų Balkanų regione, Baltarusijoje ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

  Daugiašaliai santykiai »
  Riga StratCom 2.jpg

  Gegužės 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo NATO Strateginės komunikacijos kompetencijų centro, įsikūrusio Rygoje (Latvija), renginyje „Rygos strateginės komunikacijos dialogas“, kurio metu skaitė pagrindinį pranešimą diskusijoje apie atgrasymo strategiją šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje.

  Daugiašaliai santykiai »