Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Vašingtone paminėta Gedulo ir vilties diena

Sukurta 2021.06.15 / Atnaujinta 2021.06.15 11:10
  Vašingtone paminėta Gedulo ir vilties diena

  Birželio 14 dieną, minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos ambasada JAV organizavo renginius, skirtus pagerbti komunizmo aukas bei apsvarstyti, kaip apie totalitarizmo grėsmes kalbėti su jaunąja karta.

  Virtualioje diskusijoje „Gedulo ir vilties diena: gyvoji Baltijos šalių tremtinių atmintis“ įžanginius žodžius tarė Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai JAV.

  „Birželio 14-ta yra tamsi diena Lietuvos istorijoje. Šiandien kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis mes pagerbiame tremtinių ir politinių kalinių atminimą bei siekiame užkirsti kelią šiandienos totalitariniams režimams kartoti skaudžias praeities klaidas“,  – sakė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė.

  Diskusijoje dalyvavo žinoma lietuvių kilmės rašytoja Rūta Šepetys, latvių mokslininkė Dr. Mara Lazda, tyrinėjanti moterų vaidmenį trėmimų istorijoje, ir Marija Čyvaitė, JAV lietuvių jaunimo sąjungos prezidentė, „Misija Sibiras‘2019“ ekspedicijos dalyvė. Diskusiją moderavo estas Karlas Altau, Jungtinio Baltijos–Amerikos komiteto vadovas.

  Lietuvos ambasada kartu su projekto „Misija Sibiras“ komanda ir Lietuvių bendruomene Vašingtone taip pat organizavo akciją „Ištark! Išgirsk! Išsaugok!“, skirtą pagerbti Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių atminimą. Prie JAV Kapitolijaus pastato -  ryškiausio laisvės ir demokratijos simbolio -  susirinkę akcijos dalyviai skaitė komunizmo aukų vardus ir jų likimus.

  Birželio 11 dieną ambasadorė Audra Plepytė taip pat dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje prie Vašingtone esančio memorialo. A. Plepytė kartu su Vašingtone įsikūrusio Komunizmo aukų memorialinio fondo vadovybe ir kitų šalių ambasadoriais padėjo vainiką prie paminklo komunizmo aukoms atminti.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  0a6432f8-ef3c-4089-8e4f-6d9a197229bb.jpg

  Lapkričio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo ES Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais, kurioje ES prekybos ministrai aptarė pasirengimą 12-ajai Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijai, vyksiančiai š. m. lapkričio 30 d. - gruodžio 3 d. Ženevoje (Šveicarija). Prekybos ministrai sutarė, jog būtina toliau intensyviai dirbti siekiant realistiškų rezultatų dėl PPO atsako į pandemiją, indėlio į tvarią žvejybą bei organizacijos reformos iniciavimo.

  US-LT.jpg

  Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės departamento ekonomikos ir verslo biuro vadovu Matt Murray.

  Ministerijos naujienos »
  arnoldas_Aspenas.jpg

  Dalyvaudamas lapkričio 2-4 dienomis Vašingtone (JAV) vykusio Aspeno saugumo forumo pagrindinėje programoje, užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalinosi Lietuvos patirtimi, atsakant į autoritarinių režimų politinį ir ekonominį spaudimą. A. Pranckevičius pabrėžė, kad situacija reikalauja vieningos Vakarų pozicijos, ginant demokratijos principus.

  Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
  unnamed (1).jpg

  Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_1144.jpg

  Liepos 16 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje Vašingtone įsikūrusio JAV analitinio centro „Atlantic Council“ diskusijoje „Kova už laisvę Rytų Europoje ir už jos ribų (The Fight for Freedom in Eastern Europe and Beyond)”. Renginio metu ministras pristatė Lietuvos veiksmus remiant demokratinę Baltarusijos opoziciją, atsaką į Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomas represijas bei migracijos srautų pasitelkimą, bandant suskaldyti Europos Sąjungos (ES) ir transatlantinę vienybę. Taip pat aptarta būtinybė demokratijoms vieningai reaguoti į autokratijų vykdomus žmogaus teisių pažeidimus mūsų regione ir pasaulyje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  DSC_2806.jpg

  Birželio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčiais JAV senatoriais Cynthia Jeanne Shaheen, Robertu Portmanu ir Christopheriu Scottu Murphy‘u.

  Ministerijos naujienos »