Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius: Rusijos vykdoma agresyvi branduolinės energetikos geopolitika yra bendras iššūkis visoms šalims

Sukurta 2021.06.11 / Atnaujinta 2021.06.11 15:07
   Viceministras A. Pranckevičius: Rusijos vykdoma agresyvi branduolinės energetikos geopolitika yra bendras iššūkis visoms šalims
   Viceministras A. Pranckevičius: Rusijos vykdoma agresyvi branduolinės energetikos geopolitika yra bendras iššūkis visoms šalims
   Viceministras A. Pranckevičius: Rusijos vykdoma agresyvi branduolinės energetikos geopolitika yra bendras iššūkis visoms šalims

   Birželio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Lietuvos ambasados Prancūzijoje kartu su Prancūzijos tyrimų institutu FRS (Fondation pour la Recherche Stratégique) organizuotame seminare „Iššūkiai Europos civilinei branduolinei energetikai ir Bendrijos šalių bendradarbiavimui“, kuriame aptarti branduolinės energetikos geopolitikos ir atominės elektrinės Baltarusijoje klausimai.

   „Rusija ir Kinija stengiasi užimti kuo didesnę naujų branduolinės energetikos projektų rinkos dalį. Kyla klausimų, ar visuose skubiai vykdomuose projektuose yra laikomasi aukščiausių branduolinės saugos standartų ir aplinkosaugos reikalavimų. Baltarusijos atominė elektrinė yra ryškiausia Rusijos vykdomos agresyvios branduolinės energetikos geopolitikos iliustracija“, – teigė viceministras A. Pranckevičius.

   Anot viceministro, reaguojant į šiuos iššūkius esminį vaidmenį atlieka sutelktas visų ES šalių bendradarbiavimas. „Svarbu pasiekti Europos Sąjungos (ES) lygio sprendimus, kurie neleistų laisvai eksportuoti elektros energijos į ES rinką iš šalių, kurios nesilaiko ES pripažįstamų saugos standartų. Tokiu būdų apsaugosime ES gamintojų interesus ir nesuteiksime konkurencinio pranašumo nesaugius projektus vystančioms šalims“, – teigė A. Pranckevičius.

   Nuotoliniame seminare dalyvavo Prancūzijos valstybinių institucijų, Europos Komisijos, branduolinės energetikos pramonės, akademinės bendruomenės ir žiniasklaidos atstovai.

   Prancūzijos tyrimų institutas FRS yra Paryžiuje nuo 1992 metų veikiantis nepriklausomas analitinis centras, laikomas vienu iš pagrindinių šalies tyrimų centrų, kurio specializacija – strateginiai ir tarptautinio saugumo klausimai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_4723.jpg

   Rugpjūčio 20 dieną baigėsi dvi dienas trukęs ir apie 100 dalyvių iš Rusijos ir Vakarų sutraukęs Vilniaus Rusijos forumas, kuriame buvo aptariamos šiandieninės Rusijos aktualijos, artėjantys Rusijos Dūmos rinkimai, prastėjanti žmogaus teisių padėtis ir kliūtys pilietinės visuomenės veiklai.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_2225.jpg

   Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
   06_14_1.jpg

   Birželio 14-ąją minint Gedulo ir vilties dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas kartu su ambasados atstovais, gynybos atašė plk. Raimondu Matulaičiu Maskvoje esančiose Donskoje kapinėse prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos ir pagerbė represinio režimo aukų atminimą.

   Atstovybių naujienos »

   Aut. Alicia González

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

   Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
   Europos Sąjungos nuotrauka.jpg

   Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje (Belgija), kurioje didžiausias dėmesys skirtas transatlantiniams santykiams, neatslūgstančiai įtampai ES santykiuose su Rusija, situacijai Vakarų Balkanų regione, Baltarusijoje ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   Riga StratCom 2.jpg

   Gegužės 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo NATO Strateginės komunikacijos kompetencijų centro, įsikūrusio Rygoje (Latvija), renginyje „Rygos strateginės komunikacijos dialogas“, kurio metu skaitė pagrindinį pranešimą diskusijoje apie atgrasymo strategiją šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje.

   Daugiašaliai santykiai »