Asmens dokumentų išdavimas ar keitimas Pasų centruose

Sukurta 2021.02.26 / Atnaujinta 2021.08.02 10:57

2020 metais Jungtinėje Karalystėje pradėjo veikti Pasų centrai. Pirmas pasų centras atidarytas Londone, antras – Škotijoje, Edinburge, trečias 2021 metais - Mančesteryje VF Services (UK) Ltd. išorės paslaugų teikėjo patalpose.

Pasų centras Londone

66 Wilson Street, EC2A 2BT London, UK.

Daugiau informacijos: Pasų centras Londone

Pasų centras Edinburge (Škotija)

1 Rennie’s Isle, EH6 6QT Edinburgh – Leith, UK.

Daugiau informacijos: Pasų centras Edinburge (Škotija)

Pasų centras Mančesteryje

50 Devonshire Street North, M12 6JH Manchester, UK

Daugiau informacijos: Pasų centras Mančesteryje

Pasų centrai teikia šias konsulines paslaugas:

  • priima prašymus dėl paso/asmens tapatybės kortelės išdavimo ar keitimo;
  • priima prašymus dėl pirmo paso/asmens tapatybės kortelės išdavimo vaikui iki 16 metų amžiaus;
  • priima prašymus dėl paso/asmens tapatybės kortelės keitimo pakeitus pavardę po santuokos ar ištuokos;
  • priima prašymus dėl vaiko gimimo užsienyje įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, kai kartu yra išduodamas ar keičiamas pasas arba asmens tapatybės kortelė;
  • priima prašymus dėl santuokos/ištuokos užsienyje įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, kai kartu yra išduodamas arba keičiamas pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Konsulinis mokestis

Konsulinis mokestis už asmens dokumento išdavimą ar keitimą yra toks pats kaip ambasadoje (daugiau čia), tačiau Pasų centruose yra taikomas 15,90 EUR dydžio (mokamas GBP svarais sterlingų pagal oficialų valiutos keitimo kursą) aptarnavimo mokestis už pateiktą prašymą.

Konsulinis mokestis ir kiti mokesčiai už Pasų centro suteiktas paslaugas yra mokami banko kortele arba grynais pinigais (Pasų centre Edinburge – tik banko kortele).

Nuotraukos

Išduodant ar keičiant asmens dokumentus Pasų centruose nuotraukų pateikti nereikia. Pilietis yra fotografuojamas prašymo pateikimo metu. Nuotraukas reikia pateikti tik išduodant asmens dokumentą vaikui iki 2 metų amžiaus.

Asmens dokumentų atsiėmimas

Nauji asmens dokumentai piliečiams yra išsiunčiami paštu.

Pasų centruose kreipiantis dėl asmens dokumento išdavimo ar keitimo, vizito metu galima pateikti Special Delivery voką, apmokėtą iki 100 g. Kreipiantis dėl asmens tapatybės kortelės - būtina pateikti 2 Special Delivery vokus, apmokėtus iki 100 g.

Piliečiams neturintiems Special Delivery vokų yra galimybė pasinaudoti VF Service Ltd. teikiama pašto paslauga už papildomą mokestį. Šiuo metu VFS Pasų centruose veikia DX pašto kurjerių kompanijos teikiama paslauga (paslaugos kainą rasite čia).

Registracija paslaugoms Pasų centruose čia.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha