Vardo ir pavardės keitimas (ne dėl santuokos ar ištuokos)

Sukurta 2014.03.18 / Atnaujinta 2020.12.11 08:24

SVARBU:

Lietuvos Respublikos piliečiai gali pateikti prašymus pakeisti varda ir (ar) pavardę bei atlikti daug kitų veiksmų per elektroninės metrikacijos paslaugų informacinę sistemą MEPIS

Informuojame, kad dėl vardo ir (ar) pavardės keitimo, nesusijusio su santuokos sudarymu ar nutraukimu galite kreiptis į ambasadą.

Išankstinės registracijos atvykimui nereikia. Piliečių priėmimo valandas rasite čia

Vardas ir (ar) pavardė keičiami jeigu pasirinktas vardas ar pavardė atitinka lytį, neprieštarauja gerai moralei ir Lietuvos Respublikos viešajai tvarkai, o kai keičiamas nepilnamečio vaiko vardas ir (ar) pavardė, – taip pat ir geriausiems vaiko interesams.

Keisti vardą, pavardę turi teisę Lietuvos Respublikos piliečiai, sulaukę 16 metų amžiaus.

Jaunesnio kaip 16 metų nepilnamečio vaiko vardas ir (ar) pavardė gali gali būti keičiami tik bendru tėvų sutarimu.

Dokumentai, kuriuos turite pateikti ambasadoje, norint pakeisti vardą ir/ar pavardę

Kai vardą ir (ar) pavardę keičia asmuo sulaukęs 16 metų:

 1. Prašymas pakeisti 16 metų sulaukusio asmens vardą ir (ar) pavardę.
 2. Galiojantis Lietuvos Respublikos pasas ar asmens tapatybės kortelė.
 3. Pakeitus vardą ir (ar) pavardę Jungtinėje Karalystėje, reikia pateikti Jungtinės Karalystės išduotą vardo ir (ar) pavardės keitimo dokumento  (Deed Poll) originalą, legalizuotą Apostille bei jo vertimą į lietuvių kalbą. Taip pat būtina pateikti nuolatinę gyvenamąją vietą užsienio valstybėje patvirtinantį dokumentą (pvz: Jungtinėje Karalystėje išduotas vairuotojo pažymėjimas, “Settled status” dokumentas, leidimas gyventi Jungtinėje Karalystėje ir kt.).
 4. Konsulinis mokestis už CBA įrašų pakeitimo, ištaisymo, papildymo, atkūrimo, anuliavimo dokumentų priėmimą ir perdavimą.
 5. Jeigu pageidaujate, gali būti išduotas vardo ir (ar) pavardės keitimo išrašas (prašymas) aktyvi nuoroda. Tuomet vizito metu turite pateikti apmokėtą Special Delivery voką, įsigytą pašto skyriuje. Konsulinis mokestis už vardo ir (ar) pavardės keitimo išrašą.

Kai keičiamas jaunesnio kaip 16 metų nepilnamečio vaiko vardas ir (ar) pavardė:

 1. Prašymas pakeisti jaunesnio kaip 16 metų nepilnamečio vaiko vardą ir (ar) pavardę forma. Prašymą pildo tėvai.
 2. Prašymą pateikiančio vieno iš tėvų galiojantis Lietuvos Respublikos pasas ar asmens tapatybės kortelė.
 3. Kito iš turimų tėvų rašytinis sutikimas dėl vaiko vardo ir (ar) pavardės keitimo bei jo galiojantis pasas ar asmens tapatybės kortelė (laisvos formos sutikimas rašomas ambasadoje vizito metu).

  Jeigu vienas iš tėvų neatvyksta į ambasadą, tuomet pateikiamas notaro patvirtintas sutikimas dėl vaiko vardo ir (ar) pavardės keitimo. Jeigu sutikimas patvirtintas užsienio valstybės notaro, tuomet jis turi būti legalizuotas Apostille ir išverstas į lietuvių kalbą.

  Kito iš turimų tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia, jeigu jam įsiteisėjusiu teismo sprendimu laikinai ar neterminuotai yra apribota tėvų valdžia. Tuomet turi būti pateiktas teismo sprendimas. Jeigu teismas įvyko užsienio valstybėje, pateikiamas teismo sprendimas turi būti išverstas į lietuvių kalbą.
 4. Vaiko, jeigu jam yra suėję 10 metų, rašytinis sutikimas dėl vardo ir (ar) pavardės keitimo.
 5. Konsulinis mokestis už CBA įrašų pakeitimo, ištaisymo, papildymo, atkūrimo, anuliavimo dokumentų priėmimą ir perdavimą.
 6. Jeigu pageidaujate, gali būti išduotas vardo ir (ar) pavardės keitimo išrašas (prašymas). Tuomet vizito metu turite pateikti apmokėtą Special Delivery voką, įsigytą pašto skyriuje. Konsulinis mokestis už vardo ir (ar) pavardės keitimo išrašą.

Vardo ar pavardės keitimas užtrunka 2 - 3 mėnesius.

Tik tuomet, kai bus pakeistas Jūsų vardas ir (ar) pavardė, galėsite kreiptis dėl Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės keitimo. Dėl dokumentų keitimo būtina užsiregistruoti priėmimui.

Įsakymas dėl asmens vardo ir pavardės keitimo taisyklių patvirtinimo

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha