Konsulinės pažymos

Sukurta 2023.01.17 / Atnaujinta 2024.03.04 19:11

Ambasadoje gali būti išduodamos šios konsulinės pažymos:

 • apie šeiminę padėtį;
 • apie turimą Lietuvos Respublikos pilietybę;
 • dėl pradėto ikiteisminio tyrimo ar teistumo/neteistumo (Certificate of Good Conduct);
 • vietoj prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo;
 • vietoj prarasto ar pasibaigusio galioti vairuotojo pažymėjimo;
 • apie asmens gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje arba užsienyje;
 • kad dokumentas, patvirtinantis asmens tapatybę ir Lietuvos Respublikos pilietybę, grąžintas Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai;
 • kad dokumentai buvo pateikti Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai;
 • kitos konsulinės pažymos, kurių išdavimas neprieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams.

SVARBU:

 • Dokumentai dėl konsulinės pažymos išdavimo gali būti pateikiami asmeniškai arba siunčiami paštu.
 • Išankstinė registracija nereikalinga. Priėmimas vyksta mažojoje priėmimo salėje (įėjimas iš John Islip gavės, ties ambasados kampu nusileidus laipteliais žemyn).
 • Piliečių priėmimo valandas rasite čia.

Kreipiantis asmeniškai ambasadoje turi būti pateikta:

Konsulinis mokestis už pažymos išdavimą 26 GBP

Kreipiantis paštu ambasadai turi būti pateikta:

 • Užpildytas prašymas išduoti konsulinę pažymą. Dešiniajame prašymo kampe prašome aiškiai nurodyti telefono numerį, kuriuo kilus neaiškumams galėtume su Jumis susisiekti.
 • Jeigu praradote vairuotojo pažymėjimą ir kreipiatės dėl konsulinės pažymos apie prarasto vairuotojo pažymėjimo duomenis išdavimo, tuomet turite užpildyti 2 prašymus: prašymą išduoti konsulinę pažymą bei prašymą paskelbti vairuotojo pažymėjimą prarastu.
 • Notariškai patvirtinta galiojančio LR paso arba asmens tapatybės kortelės kopija. Galite pateikti ir originalų dokumentą.
 • Pašto čekis (Postal Order)  26 GBP,  adresuotas 'Embassy of Lithuania' vardu. Pašto čekį galite įsigyti pašto skyriuje (Post Office). Asmeniniai ar įmonių čekiai, grynieji pinigai, paštu nepriimami.
 • Tuščias, sau adresuotas bei apmokėtas iki 100 g. pašto vokas (Special Delivery). Pašto voką galite įsigyti pašto skyriuje (Post Office).  Ant voko užrašykite savo vardą, pavardę bei siuntimo adresą.

Ambasada neatsako už dokumentų praradimą siuntimo paštu metu.

Konsulinės pažymos išduodamos lietuvių ir/ar anglų kalbomis ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo visų reikiamų dokumentų pateikimo (gavimo) ambasadoje dienos. Kreipiantis paštu, o taip pat kai būtina gauti papildomų duomenų pažymai parengti, išdavimo terminas gali būti pratęstas iki 3-4 savaičių.

 

Konsulinė šeiminės padėties pažyma

Lietuvos Respublikos piliečiams, nuolat gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje ir pageidaujantiems sudaryti santuoką JK, išduodama konsulinė pažyma apie asmens šeiminę padėtį. Pažyma išduodama anglų kalba.

Konsulinė teistumo/neteistumo pažyma

Piliečiams, nuolat gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje, ambasada gali išduoti konsulinę pažymą dėl pradėto ikiteisminio tyrimo ir teistumo/neteistumo, kuri gali būti pateikiama Jungtinės Karalystės įstaigoms ir institucijoms. Pažyma išduodama anglų kalba.

Konsulinė pažyma apie prarasto ar pasibaigusio galioti LR vairuotojo pažymėjimo duomenis

Vairuotojo pažymėjimą išduoda ir, prireikus, keičia tik valstybė, kurioje yra įprastinė ir nuolatinė asmens gyvenamoji vieta, todėl prarasti ar baigę galioti Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimai per ambasadą nekeičiami.

Jeigu praradote Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą ar pasibaigė jo galiojimo laikas, Lietuvos Respublikos piliečiui ambasada gali išduoti konsulinę pažymą, patvirtinančią Lietuvoje išduoto vairuotojo pažymėjimo duomenis. Su šia pažyma bei kitais reikiamais dokumentais turite kreiptis į Jungtinėje Karalystėje esančią Vairuotojų ir transporto priemonių licencijavimo agentūra (DVLA, Driver and Vehicle Licensing Agency) dėl Jungtinės Karalystės vairuotojo pažymėjimo išdavimo. 

Konsulinė pažyma vietoj prarasto vairuotojo pažymėjimo

Lietuvos Respublikos pilietis artimiausiu metu planuojantis vykti į Lietuvą automobiliu, turi galimybę gauti konsulinę pažymą vietoje prarasto Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimo. 

Konsulinė pažyma vietoj prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo

Lietuvos Respublikos pilietis artimiausiu metu planuojantis vykti į Lietuvą automobiliu, turi galimybę gauti konsulinę pažymą vietoje prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo.

Konsulinė pažyma apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą

Lietuvos Respublikos piliečiams pageidaujant, Lietuvos Respublikos atstovybės užsienyje išduoda konsulinę pažymą apie gyvenamąją vietą užsienyje arba Lietuvos Respublikoje.

 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha