Paso arba asmens tapatybės kortelės atsiėmimas

Sukurta 2018.03.09 / Atnaujinta 2024.03.04 18:33

Atsiėmimas ambasadoje

Apie tai, kad pasas arba asmens tapatybės yra pagaminti, informuosime el. paštu arba telefonu.

Registruotis dėl paso arba asmens tapatybės kortelės atsiėmimo nereikia.

Dokumentus galite atsiimti nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 9.00 iki 15.00 valandos. Atvykę į ambasadą, pasų priėmimo salėje prieikite prie laisvo langelio ir informuokite pareigūną, kad atvykote atsiimti pasą.

Pasą arba asmens tapatybės kortelę ambasadoje atsiimti gali:

  • pats pilietis
  • piliečio rašytiniame prašyme išduoti pasą ar asmens tapatybės kortelę nurodytas asmuo
  • piliečio įgaliotas asmuo, pateikęs notarine forma patvirtintą įgaliojimą
  • kitas teisėtas atstovas

Atsiimant pagamintą dokumentą (-us) turite pateikti seną pasą arba asmens tapatybės kortelę (jeigu nebuvo neprarasti).

Atsiimti piliečio iki 16 metų pasą arba asmens tapatybės kortelę turi vienas iš tėvų arba globėjų, pateikęs savo ir vaiko pasą arba asmens tapatybės kortelę (jeigu neprarasti ir yra galiojantys).

Atsiimti piliečio nuo 16 iki 18 metų pasą arba asmens tapatybės kortelę gali pats pilietis arba vienas iš tėvų, globėjų, pateikęs savo ir vaiko pasą arba asmens tapatybės kortelę (jeigu neprarasti ir yra galiojantys).

Jeigu pilietis neatvyksta į konsulinę įstaigą atsiimti išduoto dokumento per vienerius metus nuo dokumento išrašymo dienos, šis dokumentas paskelbiamas negaliojančiu ir nustatyta tvarka sunaikinamas.

Sertifikatai (asmens elektroninės atpažinties sertifikatas ir kvalifikuotas elektroninio parašo sertifikatas), kurie išduodami asmenims nuo 14 metų amžiaus su asmens tapatybės kortele, įteikiami tik asmeniškai atvykus arba paštu. Atstovai (tėvai, globėjai) arba kiti įgalioti asmenys minėtų sertifikatų atsiimti negali.

Siuntimas paštu

Jei pilietis pageidauja, pasas arba asmens tapatybės kortelė gali būti siunčiami registruotu paštu pateikus iš anksto apmokėtą voką.

Paso siuntimui reikalingas SPECIAL DELIVERY vokas, apmokėtas iki 100 gramų (vienas vokas vienam dokumentui). Voką įsigykite pašte.

Asmens tapatybės kortelės (išduodamos asmeniui iki 14 metų), siuntimui reikalingas vienas SPECIAL DELIVERY vokas, apmokėtas iki 100 gramų. Voką įsigykite pašte.

Asmens tapatybės kortelės, išduodamos asmeniui vyresniam nei 14 metų (kuomet pageidaujama, kad asmens tapatybės kortelėje būtų įrašyti sertifikatai), siuntimui reikalingi du SPECIAL DELIVERY vokai, apmokėti iki 100 gramų. Viename iš jų bus siunčiama asmens tapatybės kortelė, o kitame asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatai. Jeigu nepageidaujama, kad asmens tapatybės kortelėje būtų įrašyti sertifikatai, tuomet pakanka vieno Special Delivery voko. Vokus įsigykite pašte.

Ambasada neatsako už dokumentų praradimą siuntimo paštu metu.

SVARBU:

Paštu gavus pasą arba asmens tapatybės kortelę, asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatus būtina užpildyti kartu gautą pranešimą ir jį nuskenavus arba nufotografavus atsiųsti į ambasadą elektroniniu paštu, nurodytu prašymo formoje. Jeigu elektroniniu paštu to padaryti galimybės nėra, pranešimą į ambasadą galima siųsti paštu.

Tik gavus pranešimą, pasas arba asmens tapatybės kortelė arba asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatai bus aktyvuoti ir pradės galioti.

Informacinio pranešimo formą taip pat galite rasti čia.

 
Primename, kad pakeitus pasą ar asmens tapatybės kortelę turite atnaujinti informaciją apie asmens tapatybės dokumentą savo Jungtinės Karalystės  nuolatinio ar laikinojo rezidento statuso paskyroje (UK Visas and Immigration account). Daugiau informacijos rasite čia. 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha