Paso arba asmens tapatybės kortelės atsiėmimas

Sukurta 2018.03.09 / Atnaujinta 2021.01.05 07:43

 

SVARBU: Šiuo metu pasą ar asmens tapatybės kortelę atsiimti galite tik paštu. Kreipiantis dėl paso keitimo/išdavimo, vizito metu turite pateikti Special Delivery voką, apmokėtą iki 100 g. Kreipiantis dėl asmens tapatybės kortelės - turite pateikti 2 Special Delivery vokus, apmokėtus iki 100 g.

 

Atsiėmimas ambasadoje

Apie tai, kad pasas arba asmens tapatybės yra pagaminti ir juos galima atsiimti, informuojama el. paštu arba telefonu.

Registruotis dėl paso arba asmens tapatybės kortelės atsiėmimo nereikia. Piliečių priėmimo valandas rasite čia.

Pasą arba asmens tapatybės kortelę ambasadoje atsiimti gali:

  • Pats pilietis
  • piliečio rašytiniame prašyme išduoti pasą ar asmens tapatybės kortelę nurodytas asmuo
  • piliečio įgaliotas asmuo, pateikęs notarine forma patvirtintą įgaliojimą
  • kitas teisėtas atstovas

Reikia pateikti turimą pasą arba asmens tapatybės kortelę (jeigu neprarasti).

Atsiimti piliečio iki 16 metų pasą arba asmens tapatybės kortelę turi vienas iš tėvų arba globėjų, pateikęs savo ir vaiko pasą arba asmens tapatybės kortelę (jeigu neprarasti ir yra galiojantys).

Atsiimti piliečio nuo 16 iki 18 metų pasą arba asmens tapatybės kortelę gali pats pilietis arba vienas iš tėvų, globėjų, pateikęs savo ir vaiko pasą arba asmens tapatybės kortelę (jeigu neprarasti ir yra galiojantys).

Jeigu pilietis neatvyksta į konsulinę įstaigą atsiimti išduoto dokumento per vienerius metus nuo dokumento išrašymo dienos, šis dokumentas paskelbiamas negaliojančiu ir nustatyta tvarka sunaikinamas.

Asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatus, kurie išduodami asmenims nuo 14 metų amžiaus su asmens tapatybės kortele, atsiimti ambasadoje galima tik atvykus asmeniškai arba, pateikus rašytinį prašymą, paštu. Atstovai (tėvai, globėjai) arba kiti įgalioti asmenys minėtų sertifikatų atsiimti negali.

Siuntimas paštu

Jei pilietis pageidauja, pasas arba asmens tapatybės kortelė gali būti siunčiami registruotu paštu pateikus iš anksto apmokėtą voką.

Paso siuntimui reikalingas SPECIAL DELIVERY vokas, apmokėtas iki 100 gramų (vienas vokas vienam dokumentui). Voką reikia įsigyti pašte.

Asmens tapatybės kortelės, išduodamos asmeniui iki 14  metų, siuntimui reikalingas SPECIAL DELIVERY vokas, apmokėtas iki 100 gramų. Voką reikia įsigyti pašte.

Asmens tapatybės kortelės, išduodamos asmeniui vyresniam nei 14 metų, siuntimui reikalingi du SPECIAL DELIVERY vokai, apmokėti iki 100 gramų. Viename iš jų bus siunčiama asmens tapatybės kortelė, o kitame asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatai, kurie išduodami kartu su asmens tapatybės kortele. Vokus reikia įgyti pašte.

SVARBU:

Paštu gavus pasą arba asmens tapatybės kortelę, asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatus būtina užpildyti kartu gautą pranešimą ir jį nuskenavus arba nufotografavus atsiųsti į ambasadą elektroniniu paštu, nurodytu prašymo formoje. Jeigu elektroniniu paštu to padaryti galimybės nėra, pranešimą į ambasadą galima siųsti ir paštu.

Tik gavus pranešimą, pasas arba asmens tapatybės kortelė arba asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatai bus aktyvuoti ir pradės galioti.

Informacinio pranešimo formą taip pat galite rasti čia.

 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha