Paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimas asmenims, praradusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą

Sukurta 2018.03.09 / Atnaujinta 2024.04.25 13:59

Dokumentai priimami tik iš anksto internetu užsiregistravus priėmimui. 

Registruodamiesi priėmimo datą ir laiką pasirinksite patys.

Pranešimą apie prarastą asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą ir prašymą išduoti naują pasą arba asmens tapatybės kortelę galima pateikti ir to pačio vizito metu.

Paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimas užtrunka iki vieno mėnesio nuo prašymo pateikimo dienos.

SVARBU: Jeigu pasą prarado nepilnametis vaikas iki 16 m., į ambasadą dėl naujo paso išdavimo kartu su juo turi kreiptis vienas iš vaiko tėvų, pateikdamas savo galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę. Jeigu vieno iš tėvų, kuris kreipiasi, dokumentas negalioja arba yra prarastas, jis taip pat turi kreiptis dėl savo paso keitimo/išdavimo.

Reikalingi dokumentai:

  • Jeigu prarasti ir pasas ir asmens tapatybės kortelė arba prarastas vienintelis turėtas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, kitas dokumentas (jeigu turite), kuriame būtų asmens nuotrauka.
  • Nufotografuosime ambasadoje. Tai papildomai nekainuoja.
  • Konsulinis mokestis už paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimą. Už konsulines paslaugas ambasadoje atsiskaityti galima tik banko kortele (išskyrus American Express).
  • Jeigu pasą pageidaujama gauti paštu, Special Delivery vokas, apmokėtas iki 100 gramų (vienas vokas vienam dokumentui). Voką įsigykite pašte.
  • Jeigu asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu: kai siunčiama asmens tapatybės kortelė yra vaiko iki 14 metų amžiaus arba nuo 14 metų, kai nepageidaujama, kad asmens tapatybės kortelėje būtų įrašyti sertifikatai - pateikiamas 1 Special Delivery vokas, apmokėtas iki 100 gramų. Kai siunčiama vyresnio nei 14 metų asmens tapatybės kortelė ir pageidaujama, kad asmens tapatybės kortelėje būtų įrašyti sertifikatai - pateikiami 2 Special Delivery vokai, apmokėti iki 100 gramų. Voką/vokus įsigykite pašte.

Ambasada neatsako už dokumentų praradimą siuntimo paštu metu.

Visais atvejais pateikiant dokumentus dėl paso ar asmens tapatybės kortelės keitimo/išdavimo, konsulinis pareigūnas turi teisę pareikalauti, kad pareiškėjas pateiktų papildomus dokumentus ir/arba patikslintų pateiktus duomenis.

Primename, kad pakeitus pasą ar asmens tapatybės kortelę turite atnaujinti informaciją apie asmens tapatybės dokumentą savo Jungtinės Karalystės  nuolatinio ar laikinojo rezidento statuso paskyroje (UK Visas and Immigration account). Daugiau informacijos rasite čia. 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha