Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas vaikams (iki 16 metų)

Sukurta 2018.03.09 / Atnaujinta 2021.10.25 14:43

 

SVARBU: Šiuo metu pasą ar asmens tapatybės kortelę atsiimti galite tik paštu. Kreipiantis dėl paso keitimo/išdavimo, vizito metu turite pateikti Special Delivery voką, apmokėtą iki 100 g. Kreipiantis dėl asmens tapatybės kortelės - turite pateikti 2 Special Delivery vokus, apmokėtus iki 100 g.

 

 

  • Dokumentai priimami tik iš anksto internetu užsiregistravus priėmimui. 
  • Registruodamiesi priėmimo datą ir laiką pasirinksite patys.
  • Kreipiantis dėl vaiko nuo 2 metų iki 16 metų amžiaus paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/keitimo, turi dalyvauti ir jis pats.
  • Prašymų pildyti iš anksto nereikia. Jie bus užpildyti priėmimo ambasadoje metu.

Prašymą ir kitus vaiko pasui arba asmens tapatybės kortelei išduoti reikalingus dokumentus gali pateikti vienas iš vaiko tėvų arba globėjų. Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas.

Jeigu tėvai yra išsituokę, dėl paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/keitimo gali kreiptis: tas iš tėvų, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta – pateikdamas tai patvirtinančią teismo nutartį; kitas iš tėvų – pateikdamas tėvo, su kuriuo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta, rašytinį sutikimą (parašas turi būti patvirtintas notarine ar jai prilyginta tvarka); jei vaiko gyvenamoji vieta nenustatyta, tuomet pateikiamas dokumentas, kuriuo nutraukta santuoka (teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo).

Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas vaikui iki 16 m., jei asmens dokumentas neprarastas, užtrunka 3-4 savaites nuo prašymo pateikimo dienos.

Keičiamo paso arba asmens tapatybės kortelės ambasadoje palikti nereikia.

Reikalingi dokumentai:

  • Vaiko pasas arba asmens tapatybės kortelė (jeigu neprarasti).
  • Vieno iš tėvų arba globėjų, kuris atvyks su vaiku, galiojantis pasas arba asmens tapatybės kortelė.
  • Vaiką nufotografuosime ambasadoje. Tai papildomai nekainuoja.

SVARBU: Kai kreipiamasi dėl pirmojo paso ar asmens tapatybės kortelės vaikui išdavimo, t.y. kai vaikui dar nebuvo išduotas nei Lietuvos Respublikos pasas nei asmens tapatybės kortelė, tuomet nuotraukas reikia turėti savo (reikalavimus nuotraukoms rasite čia).

  • Konsulinis mokestis už paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimą. Už konsulines paslaugas ambasadoje atsiskaityti galima tik banko kortele (išskyrus American Express).
  • Jeigu pasą pageidaujama gauti paštu, pateikiamas Special Delivery vokas, apmokėtas iki 100 gramų (vienas vokas vienam dokumentui). Voką galite įsigyti pašte.
  • Jeigu asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu: pateikiamas 1 Special Delivery vokas, apmokėtas iki 100 gramų - jeigu siunčiama asmens tapatybės kortelė yra vaiko iki 14 metų amžiaus; pateikiami 2 Special Delivery vokai, apmokėti iki 100 gramų - jei siunčiama vyresnio nei 14 metų vaiko asmens tapatybės kortelė. Voką/vokus galite įsigyti pašte.

Visais atvejais pateikiant dokumentus dėl paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/ keitimo, konsulinis pareigūnas turi teisę pareikalauti, kad pareiškėjas pateiktų papildomus dokumentus ir/ arba patikslintų pateiktus duomenis.