Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
image00001.jpeg

Lapkričio 27 d. Jungtinėje Karalystėje įvyko metinis Jungtinės Karalystės organizacijų vadovų ir atstovų susitikimas, kurį jubiliejinį - dešimtąjį - kartą organizavo Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje. Susitikime dalyvavo Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministrė, Pasaulio lietuvių apygardoje išrinkta Seimo narė  Aušrinė Armonaitė ir buvusi Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė, Seimo narė, Seimo – Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas. Šiais metais susitikime lietuvių organizacijų nariai dalyvavo ir virtualiai, ir gyvai atvykę į Lietuvos ambasadą Londone.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Untitled design.png

Lietuvos Respublikos ambasada Londone kartu su Jungtinės Karalystės Lietuvos šaulių sąjungos paramos padaliniu maloniai kviečia į pirmą kartą ambasadoje rengiamą šachmatų mėgėjų taurės turnyrą. Turnyre kviečiami dalyvauti visi mėgstantys žaisti šachmatais, nepriklausomai nuo Jūsų amžiaus ir žaidimo patirties. Šis šachmatų turnyras yra neoficialus ir reitingų taškai nebus skaičiuojami.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Sportas »
image00008.jpeg

Lapkričio 20 d. Lietuvos ambasados konsulė Birutė Kunigėlytė-Žiūkienė ir diplomatas Tadas Kubilius, kuruojantis ryšius su diaspora, dalyvavo Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės kartu su Lietuvos vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos policijos atašė JK Linu Pernavu surengtame susitikime su Peterborough lietuviais.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
1.png

Lapkričio 18–osios popietę Jungtinės Karalystės Vyriausybės ir institucijų atstovai, Londone reziduojančių užsienio valstybių diplomatai ir lietuvių bendruomenių atstovai rinkosi paminėti Lietuvos diplomatinės tarnybos 103-ųjų metinių į Lietuvos Respublikos ambasadą Londone, kurioje įvyko dviejų jaunųjų fortepijono virtuozų Gabrielės Sutkutės bei Igno Maknicko koncertas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Untitled design.png

Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Britanijos lietuvių krepšinio lyga (BLKL) bendradarbiaudama su Britanijos lietuvių sporto asociacija (BLSA) kviečia į kasmetinį, jau 14-ąjį kartą rengiamą, Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyrą.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Sportas »
image00010.jpeg

Lapkričio 12-15 d. Lietuvos ambasada Londone surengė Lietuvos Respublikos Seimo narės Dalios Asanavičiūtės bei Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto viceministro Ramūno Skaudžiaus susitikimus su JK Švietimo ministerijos Tarptautinio švietimo direktore Zamila Bunglawala, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenių ir lituanistinių mokyklų atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Lietuvos ambasada Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje planuoja organizuoti konsulinę misiją į Lisaboną (Portugalija).png

2021 m. lapkričio 29 d. – gruodžio 2 d. Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje vykdys konsulinę misiją Portadaune, Šiaurės Airijoje.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
image00003.jpeg

Praėjusį savaitgalį, Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos bei Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Renato Norkaus darbo vizitų Škotijoje ir susitikimo su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės atstovais paraštėse, Lietuvos ambasados diplomatas Tadas Kubilius, kuruojantis ryšius su diaspora, dalyvavo Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės kartu su Jungtinės Karalystės jaunimo sąjunga ir Lietuvos policijos atašė JK Linu Pernavu surengtame susitikime su Škotijos lietuviais.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
DCS_3918.jpg

Spalio 31 d. Edinburge, Škotijoje, surengtame susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda dalyvavo lietuvių bendruomenių atstovai atvykę iš Škotijos ir visos Jungtinės Karalystės, atstovaujantys beveik dvidešimt skirtingų organizacijų, klubų, asociacijų ir lietuviškų mokyklų.

 

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
image00002.jpeg

Spalio 23 d. labdaros organizacija NIDUS-UK, kuri yra Pasaulinės psichiatrijos iniciatyvos įsikūrusios Vilniuje dalis, pakvietė Bostono lietuvius prisijungti ir dalyvauti radijo spektaklių apie Anglijos karalių Jokūbą I-ąjį, kuris 1603 m. buvo ir Škotijos karaliumi Jokūbu VI-uoju, vaidinime ir šių spektaklių įrašyme.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
Untitled.png

Spalio 29-31 dienomis vienoje svarbiausių Jungtinės Karalystės šiuolaikinio meno galerijų Tate Modern Londone vyks parodų ir renginių ciklas “Galia keisti,” skirtas klimato kaitos temai. Renginio fokuse - jau kurį laiką tarptautinį pripažinimą savo kūriniais pelniusi lietuvių menininkė Emilija Škarnulytė. Tate Modern parodų ir renginių ciklas “Galia keisti” organizuojamas prieš pat Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferenciją COP26 Glazge, į kurią šios problemos sprendimui rinksis aukščiausi viso pasaulio šalių vadovai. Lietuvą konferencijoje atstovaus šalies prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Darbo pasiūlymas.png

Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje skelbia atranką sekretoriaus pareigybei užimti*. Atranką laimėjusiam kandidatui bus siūlomas nustatyto dydžio atlyginimas (pareiginės algos koeficientas nuo 5,89) ir sudaroma terminuota darbo sutartis.

image00001.jpeg

Artėjant Visų Šventųjų dienai, spalio 16 d. Lietuvos Respublikos ambasados Londone kolektyvas prisijungė prie Jungtinės Karalystės lietuvių ir Šv. Kazimiero parapijos bendruomenių organizuotos Londono Šv. Patriko Romos katalikų kapinių tvarkymo talkos.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
image00001.jpeg

Spalio 8 d.  ambasadoje Londone surengtas Lietuvos ambasados kartu su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene organizuotas, Tarptautinei mokytojų dienai skirtas, šventinis koncertas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 40 lituanistinių mokyklų mokytojų iš visos Jungtinės Karalystės.

Lietuviai Jungtinėje Karalystėje »
DSC_5686.jpg

Spalio 6-7 d. Lietuvos ambasadoje Londone vyko jubiliejinės 10-osios Litvakų dienos. Dėl Covid-19 taikomų ribojimų programa vyko hibriniu būdu – į ambasados salėje vykstančius renginius buvo kviečiamas ribotas publikos skaičius, tačiau programą taip pat buvo galima stebėti internetu. Jau dešimt metų Londone organizuojamas renginys pritraukia vis didesnę Lietuvos žydų istorija ir kultūra besidominčią publiką. Per abi dienas nuotoliniu būdu prie renginių prisijungė apie 600 žiūrovų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha