Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadoriaus Eitvydo Bajarūno laiškas Jungtinės Karalystės lietuviams

Sukurta 2022.09.16 / Atnaujinta 2022.09.16 17:16
  Ambasadoriaus Eitvydo Bajarūno laiškas Jungtinės Karalystės lietuviams
  "Mieli Jungtinės Karalystės lietuviai ir Lietuvos bičiuliai,
   
  Šiuo laišku noriu Jums prisistatyti - esu naujai paskirtas Lietuvos Respublikos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje.
  Ypatingai džiaugiuosi pradėdamas savo kadenciją Londone, Jungtinėje Karalystėje, kurioje gyvena viena didžiausių pasaulyje lietuvių bendruomenė, šiemet mininti savo 75-metį. Būdamas Lietuvos diplomatinis atstovas jaučiuosi ir lietuvių atstovas.
  JK lietuvių bendruomenė yra vienas stipriausių Lietuvą ir JK jungiančių saitų. Vertiname ilgametę nuoseklią išeivijos JK paramą atkuriant Lietuvos nepriklausomybę bei stiprinant Lietuvą.
   
  Tvirtas ryšys su diaspora yra vienas iš pagrindinių Lietuvos nacionalinių prioritetų, todėl esu pasiryžęs plėtoti ir stiprinti bendradarbiavimą su JK lietuviais. Kolegos iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, šveitimo, mokslo ir sporto ministerijos, kultūros ministerijos ir kitų Lietuvos institucijų yra parengę projektų, skirtų stiprinti ryšius su Globalia Lietuva, kuriuos realizuosime čia, Jungtinėje Karalystėje.
   
  Jau pirmuose susitikimuose spėjau aptarti daug praktinių idėjų: ambasada ir toliau prisidės rengiant kasmetinį JK lietuvių bendruomenės suvažiavimą, mielai organizuosime renginius, skirtus lietuvių kalbos mokytojams. Noriu jau artimiausiomis dienomis ambasadoje pagerbti JK lietuvius, aktyviai dalyvavusius neseniai Druskininkuose vykusiuose XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse. Toliau rengsime reguliarius susitikimus su JK studijuojančiu Lietuvos jaunimu. Ambasados planuose - kultūros ir švietimo renginiai. Remiantis Londono Sičio lietuvių klubas pavyzdžiu, manyčiau tęsti lietuvių profesionalų „įtinklinimo“ procesą. Mielai prisidėčiau pratęsiant Lietuvos regionų „ambasadorių“ iniciatyvą – žinau, kad ne vienas JK lietuvis net ir išvykęs ši Lietuvos, palaiko artimus ryšius su savo gimtuoju miestu ir regionu. Esu pritaręs idėjai atverti ambasadą reguliariems debatų susitikimams. Tai tik kelios mintys. Kviečiu ir Jus ateiti su idėjomis ir pasiūlymais, kaip dar galėčiau prisidėti prie ryšio ir bendradarbiavimo stiprinimo.
   
  Neapsiribosiu tik Londonu - noriu pasiekti lietuvius visuose JK regionuose.
   
  Nuoširdžiai kviečiu kiekvieną iš Jūsų ir toliau artimai ir betarpiškai bendrauti ir bendradarbiauti su Lietuvos ambasada, kuri yra tikrieji Lietuvos ir visų čia gyvenančių lietuvių namai. Noriu Jus užtikrinti, kad šių namų durys išlieka plačiai atviros visiems lietuviams, o aš nekantrauju susipažinti su Jumis, aplankyti lietuvių bendruomenes visoje Jungtinėje Karalystėje, pajausti lituanistinių mokyklų dvasią, išgirsti ir pamatyti meno kolektyvus bei visokeriopai remti ir palaikyti lietuvišką veiklą ir stiprinti ryšius su Lietuva.
   
  Drąsiai rašykite, skambinkite ir kreipkitės į mane asmeniškai ir į mano kolegas ambasadoje, kvieskite į svečius – būtinai atvyksiu.
   
  Tik dirbdami kartu mes būsime visus Jungtinės Karalystės lietuvius vienijanti jėga.
   
  Nuoširdžiai Jūsų,
   
  Ambasadorius Eitvydas Bajarūnas"

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha