Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame spalio 6-7 d. dalyvauti jau 10-osiose Litvakų dienose Londone

Sukurta 2021.09.27 / Atnaujinta 2021.09.27 15:25
  Kviečiame spalio 6-7 d. dalyvauti jau 10-osiose Litvakų dienose Londone

  Spalio 6-7 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje vyks jubiliejinės 10-osios Litvakų dienos.

  Šių metų programoje – išskirtinis dėmesys Pietų Afrikos litvakų istorijai ir kultūriniam palikimui, kuris bus detaliai pristatytas dviejų teminių diskusijų metu. Programa bus susieta ir su artėjančio Kaunas2022 projektais, kadangi dalis jų vystomi drauge su žymiais Pietų Afrikos kūrėjais. Litvakų dienose planuojami du koncertai - muzikinis Glebo Pyšniako (violončelė) ir Roko Zubovo (fortepijonas) duetas bei kolektyvo Chromatikon audiovizualinio kūrinio premjera, įkvėpta turtingo tarpukario Kauno muzikinio gyvenimo. Diskusijose dalyvaus žymūs Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos akademikai, menininkai ir kultūros institucijų atstovai. Visą šių metų Litvakų dienų programą rasite čia.

  Kasmet organizuojamos Litvakų dienos tapo savotišku tiltu, jungiančiu Jungtinėje Karalystėje gyvenančius litvakus su jų istorine tėvyne, taip pat tai svarbus įvykis besidomintiems žydų istorija ir kultūriniu paveldu. Šalia Jungtinės Karalystės Litvakų dienos susidomėjimo sulaukė ir Prancūzijoje, Izraelyje, JAV, Brazilijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse.

  Renginys organizuojamos hibridiniu būdu, jį bus galima stebėti Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje Facebook bei YouTube paskyrose.

  Litvakų dienas Londone Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje rengia kartu su Lietuvos kultūros atašė, Lietuvos kultūros institutu ir taip pat bendradarbiaudami su Žydų muzikos institutu Londone, Vilniaus Gaono žydų muziejumi, Europos literatūros tinklu, Pietų Afrikos žydų muziejumi, Trauminio streso klinika Londone, Kaunas2022. Renginį remia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.