Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kvietimas švęsti Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Jungtinėje Karalystėje

Sukurta 2021.06.18 / Atnaujinta 2021.06.18 14:10
  Kvietimas švęsti Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Jungtinėje Karalystėje

  Liepos 6 d. kviečiame visus Jungtinėje Karalystėje gyvenančius lietuvius švęsti Valstybės dieną ir kartu su lietuviais visame pasaulyje giedoti „Tautišką giesmę“!

  Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną kartą metuose atliekamas visame pasaulyje. 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės"  diena. Idėja visiems kartu vienu metu giedoti savo šalies himną gimė 2009-aisiais. Ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių visame pasaulyje, vos per dešimtmetį tapo gyva, mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi pasaulyje.
   
  Liepos 6 d. kviečiame visus Jungtinėje Karalystėje gyvenančius lietuvius švęsti Valstybės dieną ir kartu su lietuviais visame pasaulyje giedoti „Tautišką giesmę“. Šiais metais kviečiame visus užregistruoti virtualiame žemėlapyje https://tautiskagiesmejk.com/ ir pažymėti vietą, kur Jūs giedosite Lietuvos himną. Šiame žemėlapyje taip pat galite rasti ir artimiausią Jums vietą, kur galėsite prisijungti prie kitų tautiečių ir giedoti „Tautišką giesmę“ drauge.
   
  Būkime kartu savo bendruomenėse, miestų ir miestelių aikštėse, parkuose, šeimos ir draugų susibūrimuose, mokyklose ir visur, kur galime drąsiai, o svarbiausia saugiai ir oriai atlikti Lietuvos himną. Parodykime pasauliui kiek daug lietuvių gyvena Jungtinėje Karalystėje!
   
  Kurkime vienybės tiltus ir būkime Globalios Lietuvos dalimi!
   
  SVARBU. Organizuojant himno giedojimą atsižvelkite į Jungtinės Karalystės Vyriausybės skelbiamus karantino reikalavimus ir laikykitės Jūsų gyvenamojoje vietoje galiojančios karantino tvarkos. Žmonių saugumas yra svarbiausia!

  Naujienlaiškio prenumerata