Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Londone aptarti ES piliečiams aktualūs klausimai

Sukurta 2022.11.09 / Atnaujinta 2022.11.09 12:35
   Londone aptarti ES piliečiams aktualūs klausimai
   Londone aptarti ES piliečiams aktualūs klausimai
   Londone aptarti ES piliečiams aktualūs klausimai

   Lapkričio 8 d. Londone vyko pirmą kartą organizuotas Europos Sąjungos (ES) šalių diplomatinių atstovybių ir ES šalių diasporos organizacijų Jungtinėje Karalystėje (JK) susitikimas, skirtas aptarti ES piliečių teises, iššūkius ir galimybes gyvenant JK po BREXIT, taip pat identiteto ir pilietiškumo klausimus. Susitikimą „EU Citizens’ Gathering 2022” organizavo ES atstovybė Jungtinėje Karalystėje, bendradarbiaujant su ES šalių diplomatinėmis atstovybėmis.

   Lietuvos ambasadą renginyje atstovavo diplomatas Tadas Kubilius, kuruojantis ryšius su diaspora. Susitikime taip pat dalyvavo Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė. Tadas Kubilius susitikimo metu pasidalino Lietuvos ambasados iniciatyvomis ir darbo patirtimi su Lietuvos diaspora Jungtinėje Karalystėje, taip pat pristatė Lietuvos diasporos politikos strategines gaires „Globali Lietuva”, akcentuojant užsienio lietuvių įsitraukimą į valstybės gyvenimą, skatinant lietuvybės užsienyje išsaugojimą ir sudarant sąlygas aktyvesniam diasporos dalyvavimui kuriant Lietuvos gerovę ir grįžtant į Lietuvą.

   Susirinkusius sveikino ES ambasadorius JK João Vale de Almeida, taip pat Europos Parlamento narė Terry Reintke. Susitikime dalyvavo įvairių ES šalių diasporų ir nevyriausybinių organizacijų, didelį dėmesį skiriančios ES piliečių teisių užtikrinimui, atstovai. Renginio metu dėmesys buvo skirtas ES piliečiams aktualiems klausimams – dalyvavimo vietos rinkimuose, vis dar iškylantiems klausimams dėl ES nuolatinio gyventojų statuso, naujos JK imigracijos sistemos ir informacijos sklaidos labiausiai pažeidžiamiems ES piliečiams.

   Renginio metu susitikimo dalyviai diskutavo kaip stiprinti ES valstybių bendruomenes ir organizacijas JK, aptarė esančius iššūkius kaip padėti labiausiai pažeidžiamiems piliečiams, spręsti diskriminacijos problemas, didinti reikalingos informacijos pasiekiamumą, taip pat akcentuotas skirtingų ES tautų tradicijų ir kalbų puoselėjimas ir kultūros pristatymas JK.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha